Jste prohnilý. Bystroň potkal novináře a skončilo to zle

15.04.2024 12:26 | Monitoring

Německý poslanec za opoziční Alternativu pro Německo (AfD) Petr Bystroň se ostře pustil do křížku s reportérem německého magazínu Der Spiegel. Volil tvrdá slova. Na sociálních sítích k tomu koluje video.

Jste prohnilý. Bystroň potkal novináře a skončilo to zle
Foto: Screen FB Deutschland Kurier
Popisek: Petr Bystroň v konfliktu s novinářem magazínu Der Spiegel

Novináři českého Deník N a německého týdeníku Der Speigel přišli už na konci března s tvrzením, že německý politik českého původu Petr Bystroň byl jednou z osobností, které získávaly peníze z Ruska. Bystroň to odmítá. Kauzu vysvětloval i své domovské Alternativě pro Německo (AfD) a té jeho vysvětlení stačilo.

Po pár týdnech se Bystroň setkal s jedním z reportérů magazínu Der Spiegel a pustil se s ním do křížku. Obrazně mu otloukl o hlavu Billa Gatese, jednoho z nejbohatších lidí na zemi. Bystroň chtěl vědět, do jaké míry je reportér nezávislý, když jeho vydavatel přijímá finanční prostředky od Billa Gatese. A volil přitom velmi drsná slova. Na sociálních sítích k tomu koluje video.

„Jak nezávislé je vaše podávání zpráv, pokud vás platí Bill Gates? Jste novinář? Nebo co jste? Kde je vaše nezávislost, když se necháte platit od Billa Gatese? Proč šíříte lživé a nepodložené věci? Děláte to proto, že vás platí Bill Gates? Nebo jste tak prohnilý člověk?“ šil Bystroň do novináře.

„Jaký máte vztah s kancléřem?“ ptal se dál.

Bystroň narážel na prohlášení nadace manželů Gatesových, že německý týdeník Der Spiegel budou finančně podporovat.

Účelem podpory je „informovat o sociálních rozděleních po celém světě a zprostředkovat pochopení toho, jak je překonat,“ uvedla nadace. Spiegelu pošle takřka 3 miliony dolarů. O podpoře informoval server deníku Berliner Zeitung.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Miloš Polák

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Párování.

Probíhá párování koalice a opozice? Pokud ano, nejsou potom "obstrukce" jen divadlem pro voliče a opozice to koalici hodně usnadňuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

novinářská žumpa je všude stejná , ale koudelku máme jenom my , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusecharl , 15.04.2024 13:47:08

|  29 |  0

Další články z rubriky

Vondrův „majstrštyk“ na hokeji. „Na vlajku se čárat nesmí.“ Naštval všechny

10:30 Vondrův „majstrštyk“ na hokeji. „Na vlajku se čárat nesmí.“ Naštval všechny

Zdá se, že Alexandr Vondra, lídr koalice SPOLU pro nadcházející Evropské volby, šlápl, obrazně řečen…