Jste úplně tupí, nebo vlastizrádci? Muž od Paroubka rozčíleně vyjel na všechny, co přivolávají americké vojáky

08.06.2014 14:53

Prezident USA Barack Obama začátkem června prohlásil, že chce zvýšit počet amerických vojáků v Evropě. Český premiér Bohuslav Sobotka posílení americké vojenské přítomnosti v Evropě odmítl s tím, že ČR to nepotřebuje. Snesla se na něj za to vlna kritiky. A na ni zareagoval člen strany Lev 21 Miroslav Němec.

Jste úplně tupí, nebo vlastizrádci? Muž od Paroubka rozčíleně vyjel na všechny, co přivolávají americké vojáky
Foto: Redakce
Popisek: Miroslav NĚMEC z LEV 21
reklama

Podle docenta Němce český premiér svým výrokem vystihl přání 99 % českých občanů, které prý charakterizuje to, že na našem území nechtějí žádné cizí žoldáky. Odmítají rovněž válku a americké hrátky v Evropě. Přítomnost amerických vojáků se podle něho hodí pouze mocichtivým strukturám, které si postupně podmaňují zájmové státy světa a kterým by jakýkoliv konflikt v Evropě jen pomohl získat další podstatný vliv v Evropě. Proto útok na Sobotku nechápe.

Vrcholem pak podle něj je, když za to dokonce někteří umělci nazývájí Sobotku „přizdisráčem". „Co to je za hlupce a drzouny, kteří si osobují právo takto titulovat předsedu české vlády? Co to je, že zvete na svrchované území České republiky cizí vojska? Myslíte si ve své hlouposti, že to není stejné, jako když v minulosti zval jakýsi Vasil Bilak na naše území vojska Varšavské smlouvy? Jste úplně tupí, a nebo jen 'vlastizrádci'?“ ironicky se táže.

Němec dále nechápe, že lidé, kteří zažili přítomnost vojsk Varšavské smlouvy na našem území, jsou nyní ochotní si tuto zkušenost zopakovat znovu. Tentokrát s americkými jednotkami.

Celý text ZDE

Snaha Američanů umístit na evropském kontinentě své jednotky má podle něj i jiný účel, než udržet klid a mír v Evropě. „Mírumilovným Američanům by se zcela určitě hodilo, kdyby byl vyvolán válečný konflikt v Evropě, která, byť doposud nesjednocená, je jim vážným světovým konkurentem, neboť by to zcela zničilo celou Evropu, oslabilo by to i Rusko a USA by se opět staly vládcem světa,“ dochází k závěru.

Přítomnost amerických vojsk na našem území by se nám ale nemusela vyplatit. „Myslíte si, že Putin nemůže zavřít kohouty s plynem, ropou a dalšími životně důležitými produkty a nebo je několikanásobně zdražit? Chcete, abychom tady v zimě pomrzli? Myslíte si, že Putina může taková zemička, jako je Česká republika, vyvést z míry nějakými řečmi o jakýchsi ekonomických sankcích? To je naprosto směšné!“ myslí si.

„Přemýšlejte, vážení, přemýšlejte, než přidáte svůj komentář. Dřív než bude v Evropě zle!“ uzavírá svůj komentář, který pověsil na svůj profil na serveru ParlamentníListy.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V ODS se štítí Babiše? Zapomeňte. Plán s krycím názvem „Upocenej“ se týká úplně jiných postav. Začal boj, na oběti se nehledí

4:43 V ODS se štítí Babiše? Zapomeňte. Plán s krycím názvem „Upocenej“ se týká úplně jiných postav. Začal boj, na oběti se nehledí

Řadu týdnů ParlamentníListy.cz bedlivě mapují dění v ODS. To se oproti zvyklostem přesunulo z centra…