Juncker chválil Ukrajinu do nebes. Ale měl by se podívat na tyto vážné informace

10.07.2018 11:24

V Bruselu se konal již dvacátý summit, kterého se zúčastnili představitelé Ukrajiny a Evropské unie. Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker si nemohl Ukrajinu vynachválit, ale izraelští aktivisté naproti tomu upozorňují, že jsou v této zemi jasně patrné neonacistické tendence.

Juncker chválil Ukrajinu do nebes. Ale měl by se podívat na tyto vážné informace
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Juncker

„Je mi velkou ctí a potěšením přivítat opět v Bruselu svého dobrého přítele Petra. Jsem skutečně velmi rád, že se setkáváme, a rovněž musím vyjádřit svoji spokojenost nad tím, jakého pokroku jsme dosáhli v období, kdy stojí v čele Ukrajiny Petro Porošenko. Za poslední čtyři roky tak došlo k většímu posunu než za celých dvacet let. To dokazuje, jak zodpovědně se lid Ukrajiny a jeho vůdci v tomto období zachovali,“ uvedl na tiskové konferenci Juncker.

Anketa

Kdyby to bylo na vás, zvedli byste ruku pro důvěru vládě Andreje Babiše?

65%
35%
hlasovalo: 13347 lidí

Juncker dále ocenil fungování bezvízového režimu mezi EU a Ukrajinou. „Naše vzájemná spolupráce přináší pozitivní výsledky na všech frontách. Také díky podepsání dohody o přidružení ze září loňského roku. Vzájemný obchod vzrostl o 25 % a počet ukrajinských společností vyvážejících produkty nebo služby do zemí EU se zvýšil o 40 %. V neposlední řadě vítám reformy v oblasti boje proti korupci.“

V další pasáži svého prohlášení se Juncker nezapomněl pochválit, když zmínil, že za jeho předsednictví Ukrajina získala již 11 ze slíbených 12,8 miliard eur. „Navíc byla před několika dny podepsána dohoda, na základě které Ukrajina obdrží další miliardu eur na podporu reforem. Rovněž oceňuji, že jsme dnes mohli Ukrajině oficiálně předat úvěr ve výši 75 milionů eur, které využije zejména pro zlepšení své infrastruktury.“

Fotogalerie: - Proti masakru ukrajinských civilistů

Tichý protest před budovou vlády, který chce upozo...
Tichý protest před budovou vlády, který chce upozo...
Tichý protest před budovou vlády, který chce upozo...
Tichý protest před budovou vlády, který chce upozo...
Tichý protest před budovou vlády, který chce upozo...

Zatímco Juncker nacházel pro Ukrajinu jen samá slova chvály, izraelští aktivisté se na tuto zemi dívají poněkud střízlivějšíma očima. Jak informuje deník Haaretz, asi čtyřicet lidskoprávních aktivistů podalo petiční stížnost k Nejvyššímu soudu s požadavkem, aby byly přerušeny dodávky zbraní na Ukrajinu. Aktivisté tvrdí, že se tyto zbraně dostávají do rukou uskupením, která se otevřeně hlásí k neonacistické ideologii.

Konkrétně uvádějí, že izraelské zbraně používá kontroverzní Azovský prapor. Podle deníku Haaretz to však není zdaleka poprvé, kdy Izrael dodává zbraně nepříliš důvěryhodným „koncovým zákazníkům“. „V minulosti jsme dodávali zbraně antisemitskému režimu v Argentině, který nechal zavraždit tisíce Židů. Rovněž jsme vyzbrojili válečného zločince Klause Barbieho v Bolívii,“ píše deník s tím, že členové Azovského praporu mají na svých uniformách insignie SS a převzali od nacistů i způsob pozdravu.

Fotogalerie: - Obrázky z Ukrajiny

„Nepodporujte okupanty, nekupujte ruské zboží.“ Pl...
Nádraží ve Lvově
Hledaný Viktor Janukovič na nádraží v Tarnopolu
Plíseň na stěně bistra v Tarnopolu
Upomínka na „nebeskou setninu“ v Tarnopolu
Centrální náměstí v Žitomíru

„Mnozí z nich navíc otevřeně přiznávají, že se k nacismu hlásí. Vedle toho popírají existenci holocaustu. Jeden ze členů Azovského praporu se nechal slyšet, že bojuje proti Rusku od té doby, co se stal z Putina Žid. Zakladatel praporu Andrij Biletskij před tím vedl dnes již zaniklou neonacistickou skupinu s názvem Ukrajinští vlastenci. Právě její členové se stali zakládajícími členy Azovského praporu,“ referuje izraelský deník.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Konec Miloše Zemana? Šíří se zvěsti. A výzva „bojovníka za pravdu“

9:07 Konec Miloše Zemana? Šíří se zvěsti. A výzva „bojovníka za pravdu“

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek nastupuje na rekondiční pobyt do nemocnice, oznámil hradní mluvčí J…