Jurečka poslal lidem vzkaz přímo z traktoru: Nepředstavitelná zkáza. Pomáhejme

26.06.2021 16:35

Zatímco ministryně financí za ANO Alena Schillerová přijela na jižní Moravu obhlédnout škody, které způsobilo tornádo, a přislíbila, že vláda projedná finanční pomoc lidem co nejrychleji, Češi, Moravané a Slezané už pro své občany v několika sbírkách vybrali desítky milionů korun. A předseda lidovců Marian Jurečka zašel ještě dál: nastartoval traktor, nakoupil materiál a dojel s ním do poničeného regionu, kde teď osobně pomáhá. A k tomu posílá lidem vzkaz...

Jurečka poslal lidem vzkaz přímo z traktoru: Nepředstavitelná zkáza. Pomáhejme
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka

Ministryně financí vyrazila na Břeclavsko a Hodonínsko, aby obhlédla obce, ve kterých řádilo tornádo. Přímo na místě přislíbila, že vláda hned v pondělí projedná, jak obcím pomoct. Lidé mezitím ve sbírkách organizovaných neziskovými organizacemi a církví poslali na pomoc postiženým desítky milionů korun.

Předseda lidovců Marian Jurečka k tomu navíc naložil materiál, nasedl na traktor a všechno dovezl do regionu, který vypadá, jako kdyby tudy prošla nepřátelská armáda.  Rozhodl se přiložit ruku k dílu a místním pomoct silou svých paží.

Navrch přidal přímo z traktoru jeden vzkaz.

„Kamarádi, musím vám říct, že když jsem dneska vyrazil tady na jižní Moravu, tak jsem měl nějakou představu, jak vypadaly povodně roku 1997, jak vypadaly povodně v roce 2010, ale že uvidím něco takového, jako je vidět tady, taková obrovská spoušť, tak to jsem si nebyl schopen, ani z toho, co jsem viděl ve zprávách a na fotkách, představit, že něco takového může nastat. Ale musím říct, že mám jednu velkou radost. A to, že obrovské množství lidí nabízí pomoc, že se zase táhne za jeden provaz,“ uvedl Jurečka.

Aby ukázal sounáležitost lidí, prozradil ještě, že materiál, který dovezl na jih Moravy, získal buď zadarmo, nebo za minimální cenu. Lidé pomáhají, seč jim síly stačí, a normálně spolu komunikují. „Tak si myslím, že jako národ jsme na tom dobře,“ pravil Jurečka.

Nakonec přidal prosbu.

„Bude potřeba pomáhat několik týdnů a možná i několik měsíců. Tak rozložme síly a buďme připraveni pomáhat třeba celé prázdniny. Nejenom finančně, ale třeba materiálně a třeba přiložit ruku k dílu,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do Prahy ne, půjde vám tam o život! Kamarův právník zase v akci proti Čechům. Tvrdík reaguje

22:35 Do Prahy ne, půjde vám tam o život! Kamarův právník zase v akci proti Čechům. Tvrdík reaguje

„Nejezděte do Prahy, je to tam nebezpečné, půjde o život! Nemá cenu riskovat,“ varuje před cestami d…