Jurečkovy horké chvilky. Vy jste tu vlastizradu podepsal! burácí Filip

06.10.2021 15:44 | Ze sítí

Předseda KSČM Vojtěch Filip to nevydržel a něco vzkázal šéfovi Lidovců Marianu Jurečkovi. Vyčetl mu, že bez koalice SPOLU by KDU-ČSL skončila v propadlišti dějin. Jurečkova partaj údajně také může za ponižující postavení českého státu na mezinárodním poli. A kdyby prý bylo na Filipovi, nikdy by nepřipustil nadřazenost bruselské legislativy nad českými zákony. A co jsou vlastizrádné kroky Mariana Jurečky?

Jurečkovy horké chvilky. Vy jste tu vlastizradu podepsal! burácí Filip
Foto: David Hora
Popisek: Předseda KSČM Vojtěch Filip v Českých Budějovicích

Jurečka se v rozhovoru pro CNN Prima News nechal slyšet, že právě Filip a spolu s ním i lídr SPD Tomio Okamura jsou hrozbou pro Českou republiku a že by nechtěl žít pod komunistou Filipem jako ministrem zahraničí.

Anketa

Vyčítáte Babišovi kauzu ,,zámek ve Francii"?

hlasovalo: 25929 lidí

„LŽETE, PANE JUREČKO,“ neudržel se už předák KSČM a dodal: „Kdyby mělo současné vedení KDU-ČSL na to, dívat se lidem zpříma do očí, neschovávali by se v koalici Spolu. Ale to by v předvolebních průzkumech byli ještě hluboko pod KSČM. Protože jsou ale bezpohlavní, volí tzv. jistotu za každou cenu.“

„Když jsem si ale přečetl slova jejich předsedy Mariana Jurečky (ano, je to ten samý Jurečka, který z minuty na minutu mění názor na manželství prý pro všechny), že jsem hrozbou pro tento stát a že by mě nechtěl jako ministra zahraničí, skoro jsem se neudržel smíchy,“ napsal dále Filip s tím, že nikdy neměl ambici stát se ministrem zahraničí.

„Kdybych byl ministrem zahraničí, určitě bych nedopustil, aby se Česká republika dostala do tak ponižujícího mezinárodně politického postavení, do jakého ji v 90. letech zavedly vlády ODS a právě KDU-ČSL. A veleúspěšně v tom pokračujete i dnes,“ přisadil si ještě šéf komunistů.

Na rozdíl od Jurečky prý také není hrozbou, protože by údajně nikdy nepřipustil aby bruselské byrokracii sloužící evropské právo bylo nadřazeno českému právu a Ústavě České republiky. „Aby hodnotu života našich občanů direktivně určovaly Brusel, Washington, světové banky a burzy a nadnárodní korporace. I vy osobně jste pod tímto nehorázným vlastizrádným krokem podepsaný. I vám osobně teď mohou občané tisknout ruku dojetím, že je čeká energetická chudoba a obrovské zdražování,“ doplnil zlostně Filip.

KSČM podle něj navíc celou dobu své existence před podobnými problémy důrazně varuje a nikdy žádné ponižující dokumenty proti této zemi nepodepisovala. „KDU-ČSL však ano. Lžete, až se vám od pusy práší,“ dopsal Filip směrem k Jurečkovi závěrem.

 


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tady vládnou Piráti. Průs*r v Praze, na který nebylo příliš vidět

6:18 Tady vládnou Piráti. Průs*r v Praze, na který nebylo příliš vidět

Největší ‚projekt‘ Prahy 11 je Areál ledových sportů (ALS). A leccos nasvědčuje tomu, že radnice si …