K Bobošíkové míří komunální politici z ODS

26.09.2013 7:58

Bobošíková vysává pražskou ODS, píše deník Právo a v článku odkrývá příčiny odlivu členů z ODS. Nyní odcházejí zejména komunální politici a někteří tvrdí, že ODS se stala direktivně řízenou stranou. Bývalé občanské demokraty můžeme nyní najít nejen v bloku Hlavu vzhůru!, ale i třeba u lidovců.

K Bobošíkové míří komunální politici z ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Bobošíková, šéfka Suverenity
reklama

Volební blok Hlavu vzhůru!, který vede Jana Bobošíková, sestavil kandidátky, které obsahují jména bývalých politiků z ODS. Právo jmenuje Michala Doktora a Tomáše Úlehlu a upozorňuje na to, že tam nalezneme i řadu komunálních politiků z ODS.

V Praze kandiduje jako jednička starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík, na třetím místě starosta Prahy 4 Pavel Caldr a hned za ním zastupitelka Prahy 13 Gabriela Kloudová, která prý bývala blízkou spolupracovnicí expremiéra Mirka Topolánka. Pětkou je zakladatel „Pravé frakce ODS“ Jiří Janeček.

Deník má však potvrzené i informace od pražských lidovců, že zaznamenali zájem několika bývalých členů ODS. „Dostali jsme několik přihlášek od lidí, kteří odešli z ODS,“ řekl Právu šéf pražské KDU-ČSL Jan Wolf.

ODS přestala hájit pravicovou politiku

Gabriela Kloudová, zastupitelka Prahy 13, zveřejnila na svém Facebooku obsáhlé prohlášení, ve kterém viní ODS z toho, že se stala „direktivně řízenou stranou“. Právo uvádí, že podle ní tento směr započal s předsedováním Petra Nečase, kterého z čela ODS v červnu sesadil skandál jeho dnešní manželky Jany Nagyové. Za hlavní viníky prý označuje kromě Nečase také předsedu pražské ODS Bohuslava Svobodu a volební lídryni Miroslavu Němcovou.

„Tento smutný vývoj korunuje skandální podezření, že pražský magistrát v čele s Bohuslavem Svobodou nechal za veřejné peníze nelegálně sledovat nepohodlné členy ODS. Velice podobný skandál přitom vedl k pádu Nečasovy vlády,“ rozvíjí Kloudová spekulace.

Starostka Prahy 2 Jana Černochová tvrdí, že se jim lidi hlásí

„U nás na Praze 2 neodešel nikdo, naopak se nám lidé hlásí. Jestli ty stovky odcházejících členů jsou ty autobusy z Prahy 10, lidé ze stavebních firem, boxerských klubů a další hlasovací mašiny, tak mě to nemrzí. Stejně tak odchod slečny Kloudové, která ve chvíli, kdy jsme si mysleli, že máme `stojedničku`, seděla s kolegy Úlehlou a Floriánem a vydávali společné prohlášení,“ řekla Právu Černochová.

Ing. Jana Bobošíková

  • Předsedkyně strany Suverenita
  • mimo zastupitelskou funkci

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V kanceláři ombudsmana to pořádně vře. Šimůnková veřejně sestřelila Křečka. A toto následovalo

15:58 V kanceláři ombudsmana to pořádně vře. Šimůnková veřejně sestřelila Křečka. A toto následovalo

Server Deník N přišel s rozhovorem s Monikou Šimůnkovou, současnou zástupkyní ombudsmana Stanislava …