K dohodě s rebely o daních nedošlo

30.10.2012 10:41

Podle informací ParlamentníchListů.cz k dohodě s takzvanými rebely, kteří jsou zastoupeni v pracovní skupině, kterou ODS vytvořila, zatím nedošlo.

K dohodě s rebely o daních nedošlo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rebelové ODS Tluchoř a Fuksa

„K dohodě zatím nedošlo," informoval redakci zdroj z jednání. Rebelové jsou odpůrci současné podoby daňového balíčku. Navrhují, aby buď sazba DPH zůstala na úrovni letošního roku, nebo se sjednotila. Nečas jim navrhl, aby se nižší sazba zvýšila ze 14 na 15 procent, ale vyšší sazba (základní) by se nezvyšovala z 20 na 21 procent, ale zůstala by na dvaceti procentech. V roce 2014 by se to pak vrátilo na letošní úroveň, tedy na 14 a 20 procent. To ale odmítli jako nedostatečné a předložili svůj vlastní pozměňující návrh.

Mezi takzvanou R-6, šestici rebelů, patří Středočeši Petr Tluchoř, Ivan Fuksa a Marek Šnajdr. Dále Jan Florián z Prahy 10, Radim Fiala z Olomouckého kraje a Tomáš Úlehla ze Zlínského kraje. Problém se zvyšováním daní má i poslanec Boris Šťastný.

Od 11 hodin by měl zasedat Poslanecký klub ODS, který rozhodne, zda se bude o balíčku jednat již zítra ještě před Kongresem ODS, nebo až po něm. Místopředseda klubu Marek Benda již zmínil, že jestli nebude dostatek hlasů pro vládní zákony, tak se hlasování o nich odsune až na dobu po Kongresu ODS.

Šťastný: Hlavní problém je obnovení progresivního zdanění

Šestici rebelů vadí hlavně DPH, Borisi Šťastnému ale především milionářská daň a návrh Petra Nečase nevidí jako řešení, aby balíček podpořil. „Otázku DPH nevidím jako tak zásadní problém. Jako hlavní problém vidím obnovení progresivního zdanění ve formě takzvané milionářské daně. Vedení ODS a Petr Nečas by se měli setsakramentsky zamyslet, jestli nám takový výprask, který jsme dostali ve volbách, už nestačil, a jestli budeme podporovat nadále zrůdné Kalouskovy socialistické návrhy," říká poslanec Boris Šťastný.

Členy pracovní skupiny, kde jsou zastoupeni rebelové i vedení ODS a poslaneckého klubu, jsou předseda ODS a premiér Petr Nečas, předseda poslaneckého klubu Zbyněk Stanjura, předseda sněmovního rozpočtového výboru Pavel Suchánek a člen tohoto výboru Radim Jirout, a dále poslanci Marek Šnajdr, Radim Fiala a Ivan Fuksa. Ti si návrh od Nečase již vyslechli, neboť jsou současně členy Výkonné rady ODS.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Lukáš Petřík

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ukázal jsem jim! Babiš vynesl info z jednání EU: Šlo o naše sousedy

21:05 Ukázal jsem jim! Babiš vynesl info z jednání EU: Šlo o naše sousedy

Premiér Andrej Babiš prostřednictvím svého pravidelného týdenního facebookového hlášení „Čau lidi“ t…