„Zatím neválčíme, ale já se na té schůzce chci pobavit o tom, co přináší občanům,“ podotkl ministr s tím, že sice respektuje úsilí řetězců o maximalizaci zisku, ale ve vzájemných vztazích musí panovat určitá kultura, která v některých případech schází. Má však také za to, že změna v zákoně o významné tržní síle, která se chystá, je v této podobě nešťastná, neboť nebyla projednána se samotnými řetězci. Debatovat se bude i v koalici s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem (ČSSD).
Mládek je přesvědčen, že by se měl zákon o významné tržní síle měnit až po hlubší diskuzi. A Jurečka připouští, že připravovaný návrh zemědělského výboru, o němž by se mělo jednat příští týden, bude ještě smeten ze stolu a vláda připraví zcela nový návrh.
Řetězce si ale stěžují, že se v posledních letech politici zaměřují speciálně proti nim a trochu zapomínají na potravináře a zemědělce. Ministr to ale vidí trochu jinak. „Já jsem přesvědčen, že potravináři a zemědělci dnes jsou pod velmi přísnou kontrolou," míní Jurečka, který důrazně odmítl, že by si na řetězce „zasedl“.
S Babišovým návrhem rozpočtu nejsem spokojen
Následně se ministr zemědělství vyjádřil k další verzi rozpočtu na příští rok. Jeho resort sice dostal oproti prvnímu návrhu přidáno, ale podle Jurečky to stále nestačí. Neměl by totiž dost peněz na financování návrhů rozvoje venkova, ke kterým se vláda zavázala. Stejně tak by neměl dost peněz k podpoře pro národní zemědělce, takže by byly v nevýhodě oproti konkurenci.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp