KSČ, henleinovci, Sládek a Zeman v jednom pytli. V Respektu šílí nad tím, co si Zeman „dovolil“ u Soukupa

11. 1. 2019 16:58

Šéfredaktor časopisu Respekt zvolil po čtvrtečním rozhovoru prezidenta na TV Barrandov velmi ostrá slova. Konstatoval, že se náš prezident změnil v nepřítele své vlasti, Podobá se v tom prý komunistům z časů první republiky, nebo těm sudetským Němcům, kteří velebili Adolfa Hitlera a přispěli k rozbití Československa.

KSČ, henleinovci, Sládek a Zeman v jednom pytli. V Respektu šílí nad tím, co si Zeman „dovolil“ u Soukupa
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Český prezident Miloš Zeman v minulých týdnech zpochybňoval obsah správy Bezpečnostní informační služby za rok 2017, která varovala před vzrůstající aktivitou ruských a čínských špionů v Česku. Tento čtvrtek prezident Zeman zpochybnil práci Národního úřadu pro kybernetickou bezpečnost (NÚKIB), který české úřady varoval před produkty čínské společnosti Huawei. Zeman prohlásil, že úřad tímto svým jednáním ohrozil ekonomické zájmy České republiky a mohl ohrozit také zájmy PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera či Škody Auto.

Anketa

Rozhazuje vláda Andreje Babiše zbytečně a nezodpovědně naše peníze?

26%
hlasovalo: 13604 lidí

Pravicová opozice prezidenta za jeho slova kritizuje. Šéfredaktor Respektu Erik Tabery dává politikům za pravdu a nevěřícně kroutí hlavou nad tím, proč Miloš Zeman útočí na úřady a bezpečnostní složky své vlastní země, aby hájil zájmy země jiné. Zeman prý není prvním politikem, který to dělá, v minulosti to v Československu dělali např. komunisté nebo příznivci Adolfa Hitlera.  

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Za první republiky to dělali komunisté, pak Henleinovci, po válce zase komunisté, později republikáni Miroslava Sládka. Ti všichni útočili na samotnou podstatu státu, zpochybňovali instituce, nezávislost státní správy apod. Komunisté a Henleinovci to dokonce dělali v zájmu jiného státu. Dnes tak činí přímo český prezident,“ napsal doslova Tabery.

Šéfredaktor časopisu má za to, že by měl zasáhnout Andrej Babiš (ANO). Nabízí se prý totiž otázka, jak dlouho může fungovat stát, na který útočí jeho vlastní prezident.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vir se šíří po světě. Hrozivá předpověď odborníka. O kolika nakažených se neví? Raději nečtěte

22:02 Vir se šíří po světě. Hrozivá předpověď odborníka. O kolika nakažených se neví? Raději nečtěte

Nebezpečná nákaza koronavirem se šíří i mimo Čínu. Kromě provincie Chu-pej a nejvíce zasaženého Wu-c…