Kajínek: Starý i mladý Kroupa „poblili“ Zemana v ČT. Občané tomu nerozumí, prezident dělá kampaň, skončí to u Židů v Německu...

23.05.2017 12:25

Prezident Miloš Zeman dnes podepsal dlouhodobě očekávanou milost pro doživotně odsouzeného vězně Jiřího Kajínka. A hned se ozvali kritici, dokonce hned dva z jedné rodiny.

Kajínek: Starý i mladý Kroupa „poblili“ Zemana v ČT. Občané tomu nerozumí, prezident dělá kampaň, skončí to u Židů v Německu...
Foto: repro Youtube.com
Popisek: Doživotně odsouzený Jiří Kajínek

„Respektuji veškeré úkony aktu milosti, které uděluje prezident. Z tohoto hlediska bych si nedovolil tento akt kritizovat,“ zareagoval v rozhovoru pro ČT24 politolog Daniel Kroupa. Považuje však za nepřípustné odůvodnění milosti, které zaznělo. „Prezident není nadřízen soudním orgánům. On nekoriguje, nemá žádné právo korigovat rozhodnutí soudů,“ dodal.

„Z politologického hlediska se ovšem těžko ubráníme podezření, že se pan prezident pokouší vyjít vstříc náladám veřejnosti, které jsou dlouhodobě na straně Kajínka. Domnívám se, že ten akt je tak spíše populistický,“ řekl. „Je to prezidentská kampaň,“ řekl kriticky. Podle něj měl prezident dodržet slib, že nebude udělovat milosti. 

Na dotaz, zda by se o lidských právech mělo hlasovat v referendech, pak Kroupa jasně vyjádřil, že nikoliv. „To by potom mohlo skončit tím, zda lidé, kteří mají zrzavé vlasy, mají být vyobcováni. Nebo že lidé nějakého etnika budou součástí nějakého národa. Nebo že budou zbaveni nějakých práv, jako to udělali v Německu norimberské zákony,“ sdělil. 

Své pak v ČT řekl i jeho syn, reportér Janek Kroupa: „Prezidentská milost není k tomu, aby řešila vinu a nevinu a případné pochybnosti. K tomu jsou soudy,“ pustil se do kritiky rozhodnutí Kroupa. Zkritizoval však i původní rozsudek, který Kajínka odsoudil na doživotí. „Plave na vodě,“ podotkl.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Z koho děláte blbce, vy idioti?“ Bloger se neudržel, když si přečetl, že vědci chtějí „rozkojit“ muže

18:56 „Z koho děláte blbce, vy idioti?“ Bloger se neudržel, když si přečetl, že vědci chtějí „rozkojit“ muže

Bloger Petr Paulczyňski je šokován z úvah o tom, že mužům by prý mohla připadnout ryze ženská role –…