Kaliňák oznámil svůj konec. Chce uklidnit situaci na Slovensku

12.03.2018 11:27 | Zprávy
autor: vef

Slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák (SMER-SD) podá demisi. Oznámil to dnes na tiskové konferenci. Důvodem je tlak veřejnosti i opozice poté, co byli na Slovensku zavražděni novinář Ján Kuciak a jeho přítelkyně Martina Kušnírová. Píší o tom ČeskéNoviny.cz.

Kaliňák oznámil svůj konec. Chce uklidnit situaci na Slovensku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Slovenska Robert Kaliňák

„Je důležité pro Slovensko, aby stabilita byla zachována. Mé rozhodnutí rezignovat souvisí s tím, abychom dokázali situaci uklidnit,“ nechal se slyšet Kaliňák, jenž je druhým ministrem Ficova kabinetu, který po vraždě Kuciaka opustil svůj post. Jako první odešel ministr kultury Marek Maďarič.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Reparace

Pokud má být uzavřen mír mezi Ruskem a Ukrajinou souhlasíte nebo nesouhlasíte s tím, že Rusko musí Ukrajině zaplatit válečné škody ve formě reparací?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala pod rudou vlajkou s hvězdou. Zahradil o škodách po Lipavském

17:23 Fiala pod rudou vlajkou s hvězdou. Zahradil o škodách po Lipavském

Za výkon zahraniční politiky je zodpovědná vláda, nikoliv prezident ani Senát, upozorňuje Jan Zahrad…