Kalousek: Lipovská a Bobošíková? Proti Pánu Bohu

09.06.2020 11:22

Členka Rady ČT ekonomka Hana Lipovská se pozastavila nad tím, co se stalo v Radě ČT a Miroslav Kalousek se hned pustil do České biskupské konference.

Kalousek: Lipovská a Bobošíková? Proti Pánu Bohu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek

Hana Lipovská věří, že si jako ekonomka dokáže posvítit na hospodaření České televize. Pokud bude veřejnoprávní televize hospodařit rozumně a transparentně, bude prý o to svobodnější.

Anketa

Měl by být odvolán radní ČT Zdeněk Šarapatka?

97%
3%
hlasovalo: 10006 lidí

V rozhovoru pro server Echo24.cz se však vyjádřila i k hodnotovým sporům o Českou televizi.

Symbolická pro mě byla už první schůze rady, které jsem se účastnila. Na její závěr vystoupil jako host sedmašedesátiletý pán z Bruntálu. Svou kritiku přednesl velmi slušně; vyplynulo z ní, že ho ČT opustila a že si s ní už nerozumí. Logicky se ptal, proč jsou Otázky Václava Moravce v neděli souběžně na prvním programu i na čtyřiadvacítce. Ptal se, proč je vysílání nevyvážené ve skladbě hostů, proč moderátoři skáčou hostům do řeči, proč jsou často agresivní. Pán domluvil a dva radní se ho zeptali, jestli je člen nebo sympatizant SPD. Prostě museli kritikovi dát jednoduchou nálepku. To mi přišlo špatné ze dvou důvodů. Televize přece musí naslouchat i svým kritikům. Zadruhé – nikdo se nesmí ptát, koho divák volí. Televize je tady pro všechny koncesionáře. Možná drobná epizodka, ale mně ukazuje, kde se televizní praxe rozchází s pestrostí reálného života,“ uvedla Lipovská.

Část diváků by prý neměla z obrazovky ČT cítit, že jimi veřejnoprávní televize pohrdá. Proto by se chtěla věnovat stížnostem diváků a přetlumočit je do jazyka, kterému by rozuměla jak mediální rada, tak vedení televize.

Na otázku, které byl vystaven občan z Brutntálu – Jaroslav Pizura – si stěžovala také moderátorka Jana Bobošíková, která s Lipovskou spolupracuje.

Bývalá politička či novinářka si přeje odvolání dvou členů – Reného Khüna a Zdeňka Šarapatky, kteří podle ní svými otázkami diskriminovali přítomného občana. Se stížností se obrátila jak na samotnou radu, tak na volební výbor Poslanecké sněmovny či na ombudsmana,“ napsal server.

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek dal jasně najevo, co si o slovech Lipovské myslí. Vzkázal České biskupské konferenci, která Lipovskou do Rady ČT nominovala, že se distancuje od názorů a personálních nominací ČBK, neboť se za ně stydí. Lipovská prý totiž hned na prvním zasedání Rady ČT ukázala, že bude vykladačem názorů a přání Jany Bobošíkové.

„Před všemi věřícími katolíky, před všemi normálními lidmi se distancuji od názorů a personálních nominací Biskupské konference. Biskupové prosadili paní Lipovskou jako médium paní Bobošíkové. Jsem přesvědčen, že je to proti Pánu Bohu,“ napsal Kalousek.

Prozradil také, proč si s Lipovskou osobně nepromluvil, nesedl na kafe, aby si mohli vyříkat své názory.

„Kdyby ona volila mě, jistě bych se o to snažil. Tak to ale nebylo. Já jsem volil (nevolil) ji. Takže ta dáma logicky hledala podporu u V. Filipa, T. Omakury a A. Babiše. To jí s podporou pana kardinála Dominika Duky stačilo. Takže se mnou se zaplaťbůh hovořit nepokoušela,“ vysvětloval.

Nedávno přitom Kalousek oznámil, že uvažuje dokonce o vystoupení z katolické církve, neboť se jen těžko vnitřně smiřuje s tím, že její nejvyšší představitel v České republice souzní s názory někoho, jako je Hana Lipovská.

Miroslav Kalousek o ČBK a Haně lIPOVSKÉ

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti a vyvlastňování bytů. Poslanec dal průchod upřímnosti a koaliční partner zuří

23:32 Piráti a vyvlastňování bytů. Poslanec dal průchod upřímnosti a koaliční partner zuří

Novou debatu o postoji Pirátské strany k vyvlastňování, které se strana snaží vytrvale dementovat, s…