Kalousek: Policii nepotřebuji, před kmotry rodinu ochráním sám

28.04.2012 11:13

Jeden z „kmotrů“ občanských demokratů Pavel Dlouhý se v nedávném rozhovoru pro Lidové noviny (LN) ohradil proti zájmu ministra financí Miroslava Kalouska zkontrolovat finanční stav účtu manželky Dlouhého. V souvislosti s touto kontrolou pak v rozhovoru Dlouhý nečekaně zmínil ministrovu manželku a děti, píší sobotní LN.

Kalousek: Policii nepotřebuji, před kmotry rodinu ochráním sám
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí a 1. místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek
reklama

„Každý pochopil, že se jedná o mafiánský výhružný vzkaz,“ komentoval slova člena výkonné rady ODS Kalousek, píší Lidové noviny. Dlouhý totiž v rozhovoru s LN na otázku, jestli nevidí za kontrolou své ženy zadání Kalouska, odpověděl toto: „Miroslava Kalouska mám rád, mám rád jeho ženu, jeho děti. Opravdu.“

Jenže podle ministra financí nejsou slova místostarosty Hluboké nad Vltavou nějak náhodná. „Obecně jsem na výhružky zvyklý, ale z úst člena výkonné rady ODS mi to přijde zvláštní a neuvěřitelné,“ řekl LN Kalousek. I přesto ale policii oslovit nehodlá, svou rodinu si ochrání sám.

K vyšetřování chybí další důkazy

Aby totiž policie celou věc začala řešit jako výhružku, potřebovala by podle bývalého policejního prezidenta Václava Lásky mít v rukou konkrétní poznatky a důkazy. K této aféře se už ohradila i předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová. „V žádném věcném či politickém sporu nemají odkazy na rodinu co dělat,“ řekla pro LN.

Výhružky už museli v minulosti řešit i jiní čeští politici. Například nynější kandidát na prezidenta Jan Fischer nebo exministr vnitra Martin Pecina.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Klaus skončil karanténu. Je v pořádku. A pomstil se

9:00 Václav Klaus skončil karanténu. Je v pořádku. A pomstil se

Václav Klaus je zdravý, úspěšně se zbavil covidu a byla mu ukončena izolace. Exprezident se vrací do…