Kalousek: Připlatit si ve zdravotnictví. Pokrok přináší finanční náročnost

28.02.2023 9:24 | Ze sítí

VZP proplatila 31 dětem nejdražší lék v ČR, pro jedince stojí padesát milionů korun. K tomuto tématu se na svém twitterovém profilu vyjádřil někdejší ministr financí a poslanec za TOP 09 Miroslav Kalousek. Hovořil v té souvislosti o větší osobní spoluúčasti v systému zdravotní péče.

Kalousek: Připlatit si ve zdravotnictví. Pokrok přináší finanční náročnost
Foto: Vysílání CNN Prima News
Popisek: Miroslav Kalousek v Partii

„Velmi citlivé téma… S vědeckým pokrokem bude jeho finanční náročnost stoupat u řady nemocí. Chceme-li pro každého z nás zachovat naději na to nejlepší, musíme souhlasit s větší osobní spoluúčastí v systému zdravotní péče. Nebo ne a pak všichni dosáhneme maximálně na průměr,“ poznamenal k tomu Miroslav Kalousek.

O tom, že Všeobecná zdravotní pojišťovna proplatila 31 dětem nejdražší lék v České republice, píše server iDnes.cz. Jde o lék na spinální svalovou atrofii. Nejdražší lék v ČR, který stojí 50 milionů korun pro jednoho pacienta, zaplatily podle serveru i menší pojišťovny, šlo však jen o jednotky případů. Jiný lék, který mohou pacienti užívat, stojí 5,7 milionu. 

V minulosti, když ještě zdravotní pojišťovny lék nehradily, se na něj lidé prvním pacientům skládali ve sbírkách.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

plat

Dobrý den, je pravda, co tvrdí ten mladý youtuber a europoslanec, že kromě vysokého platu, což se ví dlouho, dostávají ale europoslanci ještě další peníze? Prý až 700 000 korun měsíčně na odměny svého týmu a 127 000 na vedení kanceláře ve své zemi, současně si jsou vám propláceny letenky do země v ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Ale prd Kalousku, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseŠťoural , 28.02.2023 11:12:47
Leci se tady 600t ukru, kteri nedali do pokladny ani vorla. Proto nejsou prachy nejen ve zdravotnictvi, ale i jinde. Podpora ukru, nakup zbrani pro ne, ruceni za pujcky - na to bere vlada odiranim duchodcu, zatim. To je jadro pudla. 600t ukrajincu nedela a rok maji uplne vse zadarmo. Jdi si Kalousku obcas do nemocnice prohlednout cekarny. V laborkach je kazdy druhy jmeno na kartach ukrajinsky. Tak tady neplacej .........

|  5 |  0

Další články z rubriky

Nový Green Deal? Zdraží úplně všechno, psal Blesk. A Fiala prý dostal strach

16:19 Nový Green Deal? Zdraží úplně všechno, psal Blesk. A Fiala prý dostal strach

To, co Andrej Babiš (ANO) započal, Petr Fiala (ODS) dorazí. Zelený teror se blíží. Udeří na peněženk…