Kalousek dal Zemanovu stranu do jedné řady se stranou Konrada Henleina

24. 9. 2013 12:02

Miroslav Kalousek objevil vhodnou společnost pro Stranu práv občanů - zemanovce. Stalo se tak nad dopisem Dity Portové, z kandidátky vyškrtnuté místopředsedkyně strany, která si stěžovala prezidentu Zemanovi. Se svým postřehem se bývalý ministr financí okamžitě svěřil sociální síti. A tam se mu od čtenářů dostalo lekce z historie.

Kalousek dal Zemanovu stranu do jedné řady se stranou Konrada Henleina
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek
reklama

Dopis, ve kterém místopředsedkyně SPOZ popisovala otřesné poměry ve straně, si přečetl i místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Jeho na dopise nejvíce zaujalo, že Zemanovi píše místopředsedkyně strany, mající jeho jméno v názvu. To je podle Kalouska mimořádný stav, který byl v minulosti vyhrazen pouze velmi pochybným partajím : „Čtu dopis Dity Portové a napadá mě: Jen 4 strany v našich dějinách měly v názvu lídra: sládkovci, hlinkovci, henleinovci a zemanovci,“ svěřil se Facebooku se svými dojmy.  

„Vážený Miloši, tak jsem se stala vyvrhelem SPOZu,“ píše místopředsedkyně. „Od předsedy Zdeňka Štengla se přes média dozvídám, že `čistí` SPOZ od lidí spojených s Mirkem Šloufem… Dovolila jsem si Mirkovi Šloufovi poděkovat a byla jsem odsunuta na čtvrté místo kandidátky. Dovolila jsem si dbát na dodržování stanov, hájit práva našich členů a zmizela jsem z kandidátky úplně,“ stěžuje si.

„Jsi stále čestným předsedou strany,“ připomíná prezidentovi. „Nevím, jestli po těchto událostech ještě někoho dokáži přesvědčit, že na Hradě sedí prezident deseti milionů,“ pochybuje Portová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kašlat na to! Klaus nečekaně udeřil na EU. Zazněl potlesk. A Brusel se začal činit

7:29 Kašlat na to! Klaus nečekaně udeřil na EU. Zazněl potlesk. A Brusel se začal činit

Vypovědět Lisabonskou smlouvu a tím se zbavit diktátu z Bruselu. Takový návrh předložil Poslanecké s…