Kalousek je škůdce demokracie. Válka, terorismus a mnohem více. Drsná rozlučka Miloše Zemana s drsným krajem na severu

09.12.2015 16:25 | Zprávy
autor: mp

Prezident Miloš Zeman dnes odpoledne ve čtyři hodiny ukončil návštěvu Ústeckého kraje. Na závěrečné tiskové konferenci možná překvapivě poděkoval novinářům za objektivitu a rýpl si do TOP 09 a především do jejího šéfa Miroslava Kalouska. „Je to škůdce demokracie,“ řekl doslova prezident. Došlo i na teroristický útok hrozící Česku a na vztahy Evropské unie s Tureckem. Zemi půlměsíce by Zeman zřejmě nepotěšil.

Kalousek je škůdce demokracie. Válka, terorismus a mnohem více. Drsná rozlučka Miloše Zemana s drsným krajem na severu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman v Lánech při rozhovoru pro bulvár

Prezident poukázal na to, že Ústecký kraj je krajem s velkým nerostným bohatstvím. „Uvítal jsem prolomení limitů na dole Bílina. Jsem si vědom, že prolomení limitů na dole ČSA brání oprávněné obavy obyvatel Horního Jiřetína, kteří se budou muset rozhodnout, zda přistoupí na nabídky těžařů a postaví si nové domy, či nikoli,“ poznamenal prezident.

Poděkoval také za setkání s občany. Znovu se podle něj ukázalo, že občané mají zájem diskutovat s prezidentem a on je připraven diskutovat s nimi. V této souvislosti si rýpl do TOP 09. „Podle některých médií se zdálo, že se TOP 09 pokoušela v Lounech uspořádat protestní demonstraci, ale pokud vůbec byla, tak jsem si jí nevšiml,“ poznamenal prezident. Připomněl také, že se TOP 09 sice pasuje do role obránce české parlamentní demokracie, ale tu zde nikdo nezpochybňuje. Je to jen TOP 09, která svými obstrukcemi blokuje sněmovnu. „TOP 09 a konkrétně pan Kalousek jsou těmi největšími škůdci parlamentní demokracie,“ udeřila hlava státu na nástupce Karla Schwarzenberga.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…