Kalousek má bod. Podívejte se na nechytatelnou ránu mazáckého politického kanonýra

13.10.2014 14:20

Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek se na svém facebookovém profilu strefoval do volební reklamy, která se objevila na profilu senátorského kandidáta za ČSSD Jaroslava Sykáčka. Nacházela se v ní hrubá chyba, a tak Kalousek vyzval, aby voliči raději dali hlas někomu, kdo nepropadl z českého jazyka.

Kalousek má bod. Podívejte se na nechytatelnou ránu mazáckého politického kanonýra
Foto: Senát.cz
Popisek: Senátor a starosta Rumburka Jaroslav Sykáček (BEZPP)
reklama

V reklamě, která propaguje Jaroslava Sykáčka, je napsáno: „Podpořte mě v druhém kole proti Zbyňku Linhartovi, který kandiduje s podporou Kalouskovi TOP 09.“ Chyba v přídavném jméně přivlastňovacím je zjevná, a proto na ni záhy upozornil Miroslav Kalousek.

„Možná bude úplně stačit, když voliči z obou duelantů vyberou toho vzdělanějšího. Tedy alespoň někoho, kdo by nepropadl z češtiny,“ vyzval Kalousek voliče, kteří budou rozhodovat v druhém kole senátní volby.

Sykáček: Vzdělanějšímu dojde, že takový vizuál bych nikdy za svůj nepřijal

Sykáček ale rychle upravil úvodní fotku na svém profilu a zveřejnil reklamu, která je podle něj oficiální. Ve sloganu se píše: „Vládě pomáhat, ne škodit. Přijďte mne podpořit 17. a 18. října do 2. kola senátních voleb. Děkuji za Váš hlas." Předchozí reklama s hrubou chybou prý pocházela od fanouška.

„Pan Kalousek má pravdu, vyberte toho vzdělanějšího, kterému dojde, že takový vizuál, který někdo dělal v malování, bych nikdy za svůj nepřijal! Díky za váš hlas!“ uvedl Sykáček v dalším příspěvku.