Kalousek nikoho nezabil. Jeho advokát to žádá černé na bílém. U soudu s Babišem kvůli padákům je i jinak velmi veselo

12.09.2020 8:35

Premiér Andrej Babiš (ANO) často vypráví, co všechno podle jeho názoru napáchal poslanec Miroslav Kalousek, a Kalousek to Babišovi s chutí vrací. Ale v jednu chvíli zašel podle Kalouska Babiš příliš daleko. To když poznamenal, že Kalousek „zabil lidi cez padáky“. Kalousek proto Babiše pohnal před soud. V tomto týdnu proběhlo jednání. A takhle to dopadlo...

Kalousek nikoho nezabil. Jeho advokát to žádá černé na bílém. U soudu s Babišem kvůli padákům je i jinak velmi veselo
Foto: Reprofoto ČT
Popisek: Miroslav Kalousek a Andrej Babiš v předvolební debatě ČT

Kalousek podal na Babiše žalobu na ochranu osobnosti. Má totiž za to, že premiér zašel příliš daleko, když poznamenal, že rozkrádal Ministerstvo obrany a především že „zabil lidi cez padáky“. Žalobu projednal Okresní soud v Praze. Ani jeden z politiků na jednání nedorazil, zastupovali je advokáti.

Kalousek s Babišem na sebe ve Sněmovně útočí často. Babiš v minulosti označil Kalouska i za „ožralu“ a „zloděje zlodějského“. Jiří Urbánek, advokát ve službách premiéra, podle informací serveru Novinky.cz odmítl nabídku protistrany ke smíru. Jeho klient údajně jen jistou zkratkou popsal Kalouskovo působení na Ministerstvu obrany.

Šlo pouze o poukázání na to, co tu dlouho bylo,“ uvedl dále advokát, s tím, že šlo o svobodnou výměnu názorů na půdě Sněmovny, k níž došlo i v minulosti. Připomněl také, že i v minulosti byl Kalousek oponenty spojován s nákupem padáků na Ministerstvu obrany.

Kalouskův právní zástupce Stanislav Balík chce prý u soudu dosáhnout toho, aby bylo jednou provždy a černé na bílém zaznamenáno, že Ministerstvo obrany nerozkrádal a rozhodně nikoho nezabil, a to ani nepřímo tím, že by snad stál za nákupem padáků, které nemusely fungovat, jak měly, což vedlo ke smrti jednoho z vojáků.

Balík zastupující svého klienta zdůraznil, že požaduje omluvu, a to jak ústní, tak písemnou.

Konečný verdikt má být vynesen v pátek 18. září.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Šándor zuří: Pandemie? Máme 60 pozitivních denně! Ještě zpřísnit? Na co si to hrajeme. A vrhnout se na děti?!

17:00 Generál Šándor zuří: Pandemie? Máme 60 pozitivních denně! Ještě zpřísnit? Na co si to hrajeme. A vrhnout se na děti?!

„Jsme dnes v situaci, kdy nevíme, jak na tom jsme. Mluvíme o pandemii a máme šedesát pozitivních den…