Kalousek po zatčení Dalíka: Za škodu kolem Pandurů může Paroubkova vláda

08.10.2012 12:43

O případném uplácení Marka Dalíka v případě nákupu transportérů Pandur se již nějakou dobu spekulovalo. Existoval prý záznam schůzky, na které nabídka úplatku zazněla. V rozhovoru pro Českou televizi to řekl redaktor magazínu Euro Jan Hrbáček, podle kterého jsou však v nákupu Pandurů namočeny všechny vlády za posledních deset let.

Kalousek po zatčení Dalíka: Za škodu kolem Pandurů může Paroubkova vláda
Foto: Archiv
Popisek: Pandur II
reklama

Podle analytika magazínu Euro Jana Hrbáčka, který se kauzou dlouhodobě zabývá, měla policie nejprve pouze nepřímé důkazy, naznačující Dalíkovu korupci. Již delší čas se však  objevovaly informace, že existuje záznam schůzky, na které měly padnout požadavky na úplatek. V této souvislosti Hrbáček opakovaně jmenoval Stephana Szücse, bývalého manažera zbrojovky Steyr, který jako první o úplatku promluvil.   

Redaktor rovněž připomněl, že o nákupu obrněnců Pandur se mluví už od dob Špidlovy vlády a víceméně všechny následující kabinety jsou do této kauzy nějak namočeny. Připomněl rovněž, že smlouvu na nákup transportérů podepsal s firmou Steyr ministr obrany Karel Kühnl v poslední den svého úřadování na ministerstvu.

Mnohem jednoznačněji vidí celý kontroverzní nákup současný ministr financí Miroslav Kalousek, který se rovněž vyjádřil pro Českou televizi: „Škodu způsobila Paroubkova vláda, když uzavřela nevypověditelnou smlouvu na nákup Pandurů za částku, o které mám důvod pochybovat,“ uvedl.

S tím nesouhlasí bývalý premiér Jiří Paroubek: Já jsem s tím neměl nic společného. Nevím, proč bych se k tomu měl vyjadřovat," řekl pro ČT.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozhodnou následující čtyři dny. Prosím, teď... Premiér Babiš vystoupil s mimořádným apelem

21:01 Rozhodnou následující čtyři dny. Prosím, teď... Premiér Babiš vystoupil s mimořádným apelem

Premiér Andrej Babiš (ANO) opět během nouzového stavu promluvil k národu ohledně vývoje našeho boje …