Kalousek popřel, že by se TOP 09 dnes ve sněmovně mstila za nezvolení Gazdíka

06.12.2013 8:43 | Zprávy
autor: adr

V úvodním kole sněmovna schvaluje rozpočet pro příští rok, který vláda odsouhlasila s prohloubením schodku o 12 miliard na 112 miliard korun. Proti je strana TOP 09, její místopředseda Miroslav Kalousek nesouhlasí s tím, že zvýšení výdajů lze považovat za prokazatelné prorůstové opatření.

Kalousek popřel, že by se TOP 09 dnes ve sněmovně mstila za nezvolení Gazdíka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek po své výpovědi u soudu

Podle šéfa poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska je informace o tom, že prohloubení rozpočtu a větší utrácení pomůže ekonomice, nepravdivá. Případné obstrukce v prvním čtení ze strany TOP 09 interpretují někteří jako pomstu za to, že šéf partnerského hnutí STAN Petr Gazdík nebyl zvolen čtvrtým místopředsedou sněmovny.

Kalousek toto nařčení naprosto odmítá a reaguje na něj rčením "Podle sebe soudím tebe". "Nebudeme dělat politiku jako minulá opozice s prvky destrukčního boje," prohlásil poslanec.

Exministr financí už při zasedání rozpočtového výboru neúspěšně navrhoval, aby schodek činil nejvýše 105 miliard korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Grónsko

Postavíte se veřejně za Grónsko? Půjdete proti vládě, která to udělat nechce? Otázkou je, zda by to teda na nás vrhalo dobrý stín, když bude něco jiného činit vláda a něco jiného prezident. Jestli nás pak v zahraničí bude brát vůbec někdo vážně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Konec. Vláda má důvěru. Opozice zase vztek na Babiše

20:50 Konec. Vláda má důvěru. Opozice zase vztek na Babiše

Vláda Andreje Babiše má nadále důvěru Sněmovny. Pro návrh na nedůvěru se vyslovilo 84 poslanců opozi…