Kalousek promluvil o STAN. Smrad byl nejslušnější slovo. Jednoho vyžírku prý pamatuje ještě od lidovců

26.09.2022 16:43 | Ze sítí

Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) osočil hnutí STAN, že slouží jako „odpadkový koš pro profláknuté šíbry z jiných stran“. Uvedl na to příkladu kandidátky Starostů v Plzni, kde byl nejúspěšnější někdejší lídr KDU-ČSL Petr Náhlík, kterého Kalousek označil jako „odpudivou osobu“.

Kalousek promluvil o STAN. Smrad byl nejslušnější slovo. Jednoho vyžírku prý pamatuje ještě od lidovců
Foto: Screen: YouTube
Popisek: Miroslav Kalousek

Kalousek na svém twitteru komentoval výsledky komunálních voleb a zaujal ho úspěch Petra Náhlíka v Plzni. „Třeštím oči na kandidátku hnutí STAN v Plzni a její svatba s Babišem je mi jasná. Jejím lídrem je Petr Náhlík, dlouholetý lídr za KDU-ČSL, vyžírka, horlivý podporovatel Cyrila Svobody a Jiřího Čunka, odpudivá osoba. STAN funguje jako odpadkový koš pro profláknuté šíbry z jiných stran,“ nebral si servítky Kalousek.

„Nádoba na směsný odpad se sice plní rychle, má to ale zásadní nevýhodu: Nedokáže vydávat jednu vůni. Smrdí rozličnými pachy a vy nikdy nebudete vědět, co zrovna bude smrdět víc,“ doplnil předchozí tweet bývalý poslanec.

Na upozornění, že lídrem Starostů v Plzni byl Aleš Tolar, Kalousek odvětil, že komentuje pořadí po volbách. „Beru pořadí po volbách. Ano, na prvním místě kandidátky byl pan Tolar. Nejvíc hlasů od vašich voličů ale dostal pan Náhlík. Takže je nejdůvěryhodnějším Stanařem v Plzni,“ vysvětloval Kalousek.

Ve vláknu poté ještě prohlásil, že mu není líto, že pomohl Starostům do vysoké politiky, protože to ze začátku vypadalo slibně. „Není. Na začátku to mělo smysl a bylo to fajn. Zparchantěla je až moc a vliv. To už ale bylo proti mně, ne se mnou,“ prohlásil Kalousek.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Kde chce vzít ministerstvo obrany peníze na další zbrojení ?

Vláda ČR stále více zadlužuje další generace. Prioritou ministerstva obrany je přesto navýšení jejího rozpočtu na 2 % HDP, což znamená nárůst o několik desítek miliard Kč. Kde chcete získat požadované finance ? Neměly by být požadované finance určeny raději pro jiné resorty ?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„I na náves je jich málo.“ Kalousek po „lemplech“ znovu nastoupil na protestující Čechy. Spustil lavinu

20:05 „I na náves je jich málo.“ Kalousek po „lemplech“ znovu nastoupil na protestující Čechy. Spustil lavinu

Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) se posmívá lidem, kteří se dnes odpoledne sešli na…