Kalousek šokuje: Stíhání Parkanové mohou chtít kmotři. Ti, co odmítají Bradáčovou

29.06.2012 9:23

Ministr financí Miroslav Kalousek se postaral o další rozruch. V rozhovoru pro Hospodářské noviny prohlásil, že si kmotři možná objednali stíhání exministryně Vlasty Parkanové. "Jsem skoro přesvědčen, že jde o zlý úmysl. Je absolutně vyloučeno, že vyšetřování by nebylo zmanipulováno. Například by za tím mohli stát kmotři," řekl v rozhovoru Kalousek.

Kalousek šokuje: Stíhání Parkanové mohou chtít kmotři. Ti, co odmítají Bradáčovou
Foto: hns
Popisek: Miroslav Kalousek a Vlasta Parkanová, koláž
reklama

Šéf státní pokladny dále uvedl, že pokud existují hypotézy, podle kterých má někdo zájem zametat kauzy pod koberec, musí sdělovací prostředky pracovat i s možností, že jisté skupiny mají zájem stíhat některou konkrétní osobu. "Za stíháním Vlasty Parkanové může být kmotrovská objednávka. Ti samí kmotři, kteří si nepřejí Lenku Bradáčovou na Vrchním státním zastupitelství, si mohou přát stíhat Vlastu Parkanovou."

Ministr nemá důkazy

Kalousek v této souvislosti připouští, že v případu Parkanové mohou existovat i jiné varianty. Například velká ambice nekvalifikovaného vyšetřovatele, který se chce proslavit. "A protože je obrovská mediální poptávka po stíhání politiků, tak dělá všechno proto, aby nějakého politika dostal. V každém případě chci, aby v budoucnu bylo všechno vyšetřeno, proč se to stalo. Proč to někdo zmanipuloval," zdůraznil v rozhovoru ministr financí.

Miroslav Kalousek připustil, že pro svá tvrzení nemá žádné důkazy. Dodal ovšem, že vylučuje možnost relevantnosti stíhání Vlasty Parkanové. "Nějaký pokřivený motiv tam být musí," řekl.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: bob
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

18:51 Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) doporučil, aby se teď vzhledem k epidemiologické situaci nekon…