Kalousek udělal show ve sněmovně. Napodoboval Babiše a dělal si z něj legraci

30. 4. 2015 14:41

Hned ve dvou svých vystoupeních na sněmovní půdě se předseda poslaneckého klubu Miroslav Kalousek ostře opřel do ministra financí Andreje Babiše. V jednom poukázal na výrazný střet zájmů, když Babiš jako zřizovatel sítě zdravotnických zařízení může z pozice své funkce získávat takové informace, jaké jeho konkurence získat nemůže. Kalousek oslovil Babiše dokonce napodobením jeho „českoslovenštiny“.

Kalousek udělal show ve sněmovně. Napodoboval Babiše a dělal si z něj legraci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek

Kalousek upozornil na to, že Babiš podle něj „zřizuje síť zdravotnických zařízení“, která ministrovi financí patří. „A vy si opravdu neuvědomujete ten konflikt zájmů díky informacím, které vůči své konkurenci získáváte z pozice své funkce? Vy si to opravdu neuvědomujete?“ prohlásil bývalý ministr financí.

Naznačil, že Babiš by v konfliktu zájmů, ve kterém jako ministr financí je, měl být mnohem zdrženlivější vůči ostatním resortům. „Ale vy tam extendujete své zájmy o data, která logicky můžete využít ve svém soukromém byznysu,“ poukázal Kalousek. A dodal, že ať už jde o biopaliva nebo o zdravotnictví, tak začíná být více než zřejmé, že ve známém prohlášení Andreje Babiše, „že všeci kradnú“, tak pro Babiše prý není ten zásadní problém to slovo kradnú. „Že je pro vás zásadní problém to slovo všeci, lebo krasť chcem iba sam,“ dodal poslanec a první místopředseda TOP 09 Kalousek.

Celý projev poslance Miroslava Kalouska je ZDE

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdeněk Zbořil: Já byl přímo u vzniku Občanského fóra. A viděl jsem, jaká se hraje s národem hra s Havlem v hlavní roli

9:00 Zdeněk Zbořil: Já byl přímo u vzniku Občanského fóra. A viděl jsem, jaká se hraje s národem hra s Havlem v hlavní roli

Politolog Zdeněk Zbořil vyznamenaný prezidentem Milošem Zemanem zavzpomínal na listopad 1989. Byl pr…