Kalousek varoval Pospíšila: Neskládejte poslanecký mandát

04.02.2014 8:21

Místopředseda TOP 09 a předseda jejího poslaneckého klubu Miroslav Kalousek nedoporučuje Jiřímu Pospíšilovi, aby poslechl výzvu plzeňské ODS a vzdal se poslaneckého mandátu. Informoval o tom server Novinky.cz. Kalousek svůj názor prezentuje s poukazem na to, že tři bývalí poslanci ODS, kteří se vzdali poslaneckého mandátu, strávili nějakou dobu ve vazbě.

Kalousek varoval Pospíšila: Neskládejte poslanecký mandát
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil
reklama

„V dnešní době kohokoli vyzývat, aby se vzdal mandátu, je z lidského hlediska velmi neohleduplné, nedávno se takto vzdali mandátu tři naši kolegové a pak strávili měsíc ve vazbě. Vzdávat se mandátu je dnes evidentně riskantní činnost,“ cituje server Kalouska.

Server upozornil na to, že exministr financí tak narážel na tři bývalé poslance ODS – Marka Šnajdra, Petra Tluchoře a Ivana Fuksu. Ti se vzdali poslaneckého mandátu, policie je ale zanedlouho poslala do vazby. To kvůli obvinění, že se mandátu vzdali výměnou za získání postu nebo výhody.

Jiří Pospíšil minulý týden oznámil, že opustí ODS. V reakci na to jej plzeňská ODS vyzvala k tomu, aby se vzdal poslaneckého mandátu.

Podle zveřejněných informací zůstane Pospíšil poslancem a stane se členem poslaneckého klubu TOP 09, do této strany ale prý vstupovat nebude. Podle některých informací by za TOP 09 mohl kandidovat do Evropského parlamentu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

20:05 Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

Není snad v České republice profese, která by nebyla covidem-19 nějakým způsobem ovlivněna. Zasažení…