Kalousek zaútočil na Hamáčka. A vlivný člen ČSSD ho srazil slovy Nečase: Kreativita, přemýšlení, intelektuální výkon. Nula!

09.08.2020 15:30

Dělal, nebo nedělal tupé škrty někdejší šéf státní kasy Miroslav Kalousek? Na sociálních sítích se v posledních dnech rozjela výměna názorů. Jak se zdá, současný předseda poslanců TOP 09 si svou reakcí na slova Jana Hamáčka naběhl na vidle. „Hasiči kvůli němu neměli na naftu,“ zaznělo.

Kalousek zaútočil na Hamáčka. A vlivný člen ČSSD ho srazil slovy Nečase: Kreativita, přemýšlení, intelektuální výkon. Nula!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek
reklama

Ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček nedávno uvedl, že jeho strana bude podporovat investice a podporu ekonomiky, aby se země lépe dostala z krize. „Rozpočet musí být proinvestiční, včetně investic do lidí. Nebudeme jako Miroslav Kalousek brát peníze důchodcům, lékařům, sestřičkám, hasičům, policistům a dalším, abychom se tupě proškrtali do další vlny vlekoucí se krize, zatímco ekonomiky kolem nás porostou,“ uvedl Hamáček.

V reakci na to se ihned ozval zmíněný Miroslav Kalousek se záměrem to Hamáčkovi nandat. „Milí kolegové z ČSSD, já jsem neškrtal tupě. Já škrtal dost ostře. Také díky tomu jste mohli v posledních letech tupě rozhazovat. Jestli v tom ale chcete pokračovat i v příštích letech, budou lidé tupě hledět do prázdných peněženek. A bude to hodně ostré,“ napsal na Twitteru.

Anketa

Je pro vás podstatné, koho ve volbách podporují umělci a jiné známé osobnosti?

1%
97%
hlasovalo: 19204 lidí

Jenže mu to nejspíš nevyšlo tak, jak očekával. Do věci se totiž vložil vlivný člen ČSSD a někdejší jihomoravský hejtman Michal Hašek – přišel s citací tehdejšího premiéra Nečase, která, přestože nepřímo, dává za pravdu spíše Janu Hamáčkovi než Miroslavu Kalouskovi.

„Mirek Kalousek už je zase z formy. Dnes tvrdit, že on nedělal tupé rozpočtové škrty, znamená, že mu vynechává paměť. Tak pro osvěžení úryvky z rozhovoru s jeho tehdejším šéfem premiérem Nečasem,” uvedl Hašek a přiložil snímky z avizovaného rozhovoru.

Co v něm Petr Nečas, tehdy premiér země v krizi, říká? „Především musím říct, že žádné spojení konkrétních ministrů s reformami tady není. Žádný z těchto ministrů žádnou reformu nepředložil. Zatím jsou předkládány pouze účetní škrty. To není žádná náročná operace. Tam nemusíte vyvíjet žádnou kreativitu, žádné přemýšlení. To je v podstatě tupá účetní operace. Jde pouze o to, ustát ty nepříznivé důsledky. Ale kreativita, přemýšlení, intelektuální výkon, ten je zatím nulový,“ konstatoval tehdy Petr Nečas. 

V diskusi pod příspěvkem na svém facebookovém profilu ještě tehdejší situaci Michal Hašek rozvedl. Sám totiž Kalouskovo škrtání zažil ve funkci hejtmana jižní Moravy. 

„Prostě tupě škrtali. Mimochodem tak tupě, že např. policie a hasiči neměli na provoz a na konci roku jim desítkami milionů musely pomoci tehdy kraje, jinak neměly ani na benzin či naftu. A to si jako tehdejší hejtman dobře pamatuji,“ uvedl Michal Hašek.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tři nahé zadky... ODS podepsala spolupráci s lidovci a TOP 09 a zakladatel strany se neudržel

18:18 Tři nahé zadky... ODS podepsala spolupráci s lidovci a TOP 09 a zakladatel strany se neudržel

Publicista, stomatolog a někdejší poslanec Miroslav Macek se opět se svými příznivci podělil o glosy…