Kalouskovi cifršpioni odhalili podvod. Peníze nešly na charitu, ale do nemovitostí

08.02.2012 9:40 | Zprávy

Pracovníci finančně analytického útvaru ministerstva financí zjistili, že majitel jedné loterijní společnosti si loni za 100 milionů korun určených na charitu nakoupil nemovitosti. Dnes o tom informují Lidové noviny. Ve věci už bylo podáno trestní oznámení.

Kalouskovi cifršpioni odhalili podvod. Peníze nešly na charitu, ale do nemovitostí
Foto: rep
Popisek: Herna - ilustrační foto

Loterijní společnosti zákon zavazuje, aby část svých zisků převedli na veřejně prospěšné účely. Již delší čas však média upozorňují na to, že je toto ustanovení soustavně obcházeno a peníze původně určené na charitu namnoze končí v podnicích lidí spřátelených se šéfy loterijních firem. Na další takový případ poukázaly dnešní Lidové Noviny (LN). Sto milionů původně určených na charitu, padlo na nákup nemovitostí

Peníze šly do rodiny

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk, mp

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Co myslíte tou revizí pobytu Ukrajinců v ČR?

A taky jak se stavíte k pomoci Ukrajině? Nepomohlo by, což chtěl i sám Zelenský, aby Ukrajinci šli za svou zem bojovat a neschovávali se třeba zde? A jaký bude váš přístup k sociálním dávkám pro Ukrajince?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tváří se jako právník“. Výborný chtěl zesměšnit Rajchla, ale sám si naběhnul

13:39 „Tváří se jako právník“. Výborný chtěl zesměšnit Rajchla, ale sám si naběhnul

Kdo jinému ústavně-právní jámu kopá, sám do ní často padá, poznamenává právník Petr Kolman nad zážit…