Merkelová byla v ČR několikrát. Naposledy v srpnu 2016 na jednodenní pracovní cestě, kdy s prezidentem Milošem Zemanem diskutovala o migraci a přerozdělovacích kvótách a našla si i čas na návštěvu Strahovského kláštera a tamní knihovny spolu s tehdejším premiérem Bohuslavem Sobotkou.
Předtím v dubnu 2012 jednala Merkelová v Praze s tehdejším prezidentem Václavem Klausem o Evropě a energetice. A dvakrát byla v Praze oficiálně v lednu 2007 a v říjnu 2008. Českou metropoli zná Merkelová ještě ze svých studentských let, kdy tu opakovaně působila na stážích.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
K uprchlíkům
Tvrdíte, že naše ekonomické možnosti v souvislosti s pomocí uprchlíkům nejsou nekonečné. Podle bývalé vlády jsou pro nás ale uprchlíci ekonomickým přínosem. Je to tak nebo není?
Další články z rubriky
4:46 „Centrum pro špatné názory” stále žije na vnitru. Toto ho čeká
Na Ministerstvu vnitra od roku 2017 funguje Centrum proti hybridním hrozbám – útvar, který měl chrán…
- 12:12 Vzkaz? Nejenom. Analytik vysvětlil, proč Rusové stříleli Orešnikem
- 10:05 Ukrajinka, které vadí Okamura, plísnila dalšího Čecha a zle dopadla
- 20:35 „Pomáhat Ukrajině není povinnost.“ Po křiku Zvaryče povstaly osobnosti
- 12:57 „Doba proruských narativů skončila!“ Macinka srazil Rakušana do židle
- 21:55 Nečekané drama před kongresem ODS. Ještě to prý bude zajímavé



