Kandidát Michálek šokoval nápadem na zrušení Poslanecké sněmovny

16.10.2012 14:05

Protikorupční aktivista Libor Michálek, který se zviditelnil oznámením korupce na Státním fondu životního prostředí, a poslanec ČSSD Stanislav Křeček si to rozdají v druhém kole prezidentské volby na Praze 2. V televizním studiu ČT Křeček neustále opakoval, že strana má být ideologicky zakotvená a čitelná, zatímco Michálek šokoval nápadem, že by místo Senátu rozpustil Poslaneckou sněmovnu.

Kandidát Michálek šokoval nápadem na zrušení Poslanecké sněmovny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Libor Michálek se stal společným kandidátem Strany zelených, České pirátské strany a KDU-ČSL do senátních voleb
reklama

„Vážím si pana Michálka za to, jak statečně vystoupil v kauze korupce na Ministerstvu práce a životního prostředí,“ uvedl Stanislav Křeček. Michálek si jej váží za to, že dlouhodobě hájí práva nájemníků.

Když se moderátor zeptal Michálka, jakou hájí ideologii, když kandiduje za lidovce, zelené a piráty, odpověděl: „Chtěl bych bojovat proti korupci.“ Křeček naopak plédoval za ideologickou čitelnost kandidátů. „Volič musí vědět, proč poslance volí,“ myslí si.

Shodli se naopak v tom, jaké zákony by v Senátu chtěli prosazovat. Michálek zmínil zákon o svobodném přístupu k informacím, nebo zákon o financování politických stran. Rovněž Křeček uvedl, že by chtěl prosadit zákony, které by zamezily korupci.

Další otázka směřovala na to, jak se kandidáti staví k nápadům na zrušení Senátu. „Umím si představit politickou mapu národa bez Senátu,“ ujistil Křeček, podle kterého záleži také na tom, co si voliči budou přát. Michálek naopak šokoval názorem, že by uvažoval spíše o zrušení Poslanecké sněmovny. „Tam je příliš provázaná zákonodárná a výkonná moc, které mají být odděleny,“ vysvětlil.

Tradiční závěrečná otázka mířila na favorita do prezidentské volby. Křeček jmenoval Jiřího Dienstbiera a při té příležitosti zopakoval, že je členem strany, která má být předvídatelná.

Michálek mu však připomněl, že s programem ČSSD se podle jakéhosi testu ztotožnil pouze v 65 procentech. Sám by z prezidentských kandidátů nejraději volil Taťáňu Fischerovou.    

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemáš roušku? Tu máš ránu. Sítí se šíří video zásahu policie na pražské zastávce

18:40 Nemáš roušku? Tu máš ránu. Sítí se šíří video zásahu policie na pražské zastávce

Během soboty se po sociálních sítích začalo šířit video, které ukazuje tvrdý zásah policisty proti p…