Kandidát ODS na hejtmana: Zimola je zoufalý, tak opakuje triky z minulých voleb

21.09.2012 14:31

Senátor ODS Tomáš Jirsa, který kandiduje na jihočeského hejtmana, zkritizoval současného hejtmana Jiřího Zimolu za jeho poplašnou zprávu, že se chystá zrušení nemocnic v Českém Krumlově a Prachaticích a kraj s tím nedokáže nic udělat. Jirsa zjistil, že se nic takového nechystá a hejtmanovi vzkazuje, že tak jako opakovaný vtip není vtipem, ani opakovaný volební trik nezabere.

Kandidát ODS na hejtmana: Zimola je zoufalý, tak opakuje triky z minulých voleb
Foto: ods.cz
Popisek: Senátor za ODS Tomáš Jirsa

Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola, který bude za několik týdnů obhajovat svůj mandát, uvedl, že existuje reálná možnost zrušení nemocnic v Českém Krumlově a v Prachaticích. Rovněž dodal, že se z pozice hejtmana snaží situaci řešit s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou, leč neúspěšně. To znervóznilo i Tomáše Jirsu, který je v krajských volbách jeho vyzyvatelem za ODS. Začal se o věc zajímat a záhy zjistil, že je vše poněkud jinak.

„Sám jsem byl znepokojen a okamžitě po tiskové konferenci sociální demokracie jsem se spojil s krajskou ředitelkou VZP paní Ing. Hlachovou, která mě ujistila, že žádné rušení jihočeských nemocnic VZP nechystá,“ uvedl Tomáš Jirsa. „Obrátil jsem se také na ústředí VZP a požádal jejího ředitele Pavla Horáka o jasné vysvětlení. Byl jsem ujištěn, že minulé pondělí byla zaslána ředitelem VZP odpověď současnému hejtmanovi J. Zimolovi vyvracející tuto poplašnou zprávu,“ doplnil.

Z toho je podle Jirsy zřejmé, že žádné takové nebezpečí neexistuje a ČSSD se snaží pouze před krajskými volbami zviditelnit. Opakovaný vtip však podle něj není vtipem. „Cítím, že Jiřího Zimolu provází s blížícím se termínem voleb stále větší nervozita. Nemá však právo brát si jako rukojmí pacienty a zaměstnance  jihočeských nemocnic,“ řekl k tomu Jirsa.

Ten následně ujistil ředitele dotčených nemocnic, že jim Zimolou popsané nebezpečí nehrozí.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

zkrácení rodičovské

Je pořád ve hře nebo ne? Je to něco, na co byste přistoupili? Myslíte, že je to v dohledné době možné? Když už, není třeba první investovat do výstavby nových školek a nějak vyřešit zkrácené úvazky, dnes vás na ně nechce moc zaměstnavetelů brát, jelikož se jim to ani nevyplatí, stejně jako se to nev...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Toto není Rusko, ale Francie: Brutální údery těžkooděnců. Zatčení rakouští školáci na výletě. Amputovaná varlata...

14:30 Toto není Rusko, ale Francie: Brutální údery těžkooděnců. Zatčení rakouští školáci na výletě. Amputovaná varlata...

Ve Francii pokračují masivní protesty proti nepopulární důchodové reformě. Bezpečnostní složky čelí …