Kandidátkou na viceprezidenta NKÚ zvolili poslanci Horníkovou

03.04.2013 12:51 | Zprávy
autor: joh

Sněmovna dnes zvolila kandidátkou na viceprezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu poslankyni ODS Zdeňku Horníkovou. Oznámila to předsedkyně volební komise Jana Suchá (LIDEM). Horníková ve funkci nahradí dosavadního viceprezidenta úřadu Miloslava Kalu, který se stal jeho prezidentem. Do funkce ji ještě musí jmenovat prezident republiky Miloš Zeman.

Kandidátkou na viceprezidenta NKÚ zvolili poslanci Horníkovou
Foto: hns
Popisek: Kontrolní protokol NKÚ, ilustrační foto.

Horníková porazila v tajné volbě Radima Bureše z Transparency International, kterého navrhla TOP 09. Horníkové dalo hlas 97 poslanců, Bureš získal 39 hlasů. Hlasovalo celkem 172 poslanců.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Je to pravda?

Je pravda, že vaše poradkyně Semansová má na starosti miliardové dotace a samá má firmu na dotace - na pomoc s jejich získáváním? Jestli ano, vám to přijde v pořádku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ztratil trpělivost a prozradil se.“ Majitel Seznamu se prořekl, všímá si expert

16:14 „Ztratil trpělivost a prozradil se.“ Majitel Seznamu se prořekl, všímá si expert

Ostrá slova, která vzbudila pozornost. Majitel Seznamu Ivo Lukačovič zaútočil na Andreje Babiše a va…