Kardinál Duka podpořil polského arcibiskupa, kterého pronásledují kvůli kritice LGBT

10.08.2019 16:30

Kardinál Dominik Duka se důrazně zastal polských kněží, kteří se vzepřeli tlaku, jenž je na ně vyvíjen ze strany LGBT komunity. Tlaku čelí krakovský arcibiskup Marek Jędraszewski, který se v jednom ze svých kázání vymezil proti LGBT komunitě. Za to se dočkal slovní palby ze strany některých médií. Podle Duky udělal Marek Jędraszewski správnou věc. Duchovní vycházeli ze slov papeže Františka.

Kardinál Duka podpořil polského arcibiskupa, kterého pronásledují kvůli kritice LGBT
Foto: Hans Štembera
Popisek: Památka Umučení Páně, kterou sloužil kardinál Dominik Duka v chrámu sv. Víta na Pražském hradě
reklama

Kristus se obětoval za všechny lidi, i za gaye a lesby, z hlediska věřících jsou i homosexuálové jejich bratry a sestrami. Ale to neznamená, že mohou prosazovat svou ideologii jako jedinou správnou. Právě v tomto duchu se při svém kázání vyjádřil Jędraszewski a půjčil si k tomu také slova papeže Františka. Postavil se za něj předseda Polské biskupské konference, arcibiskup Stanislav Gądecki.

„Tato revoluce zvyků a mravů – řekl papež František 17. listopadu 2014 – často mávala vlajkou svobody – svobody v uvozovkách – ale ve skutečnosti vedla k duchovnímu a materiálnímu zpustošení bezpočtu lidských bytostí, zejména těch nejzranitelnějších,“ citoval Gądecki papeže, který také zdůraznil, že vštěpovat dětem LGBT ideologii jako jedinou správnou rozhodně není v pořádku.

„Proto vyzývám vlády místních samospráv, aby nepřijímaly rozhodnutí, která by pod zdáním prevence proti diskriminaci skrývala ideologii, popírající přirozený rozdíl a komplementaritu obou pohlaví. Vyzývám také poslance, aby se postavili na odpor plánům z prostředí LGBT, jež chce změnit polské právo a zavést takzvaná ‚homosexuální manželství‘ a jejich možnost adoptovat děti,“ pokračoval Gądecki.

Kardinál Duka své polské bratry důrazně podpořil a navíc k témuž vyzval i slovenské a maďarské katolické duchovní.

„Zároveň vnímám jako varovné, že témata LGBT ideologie se podle posledních zpráv rozšiřují i o ateistickou a satanistickou agendu, tedy o jevy, o jejichž odmítnutí nemůže být celospolečenských pochyb,“ varoval.

Nebylo to přitom poprvé, co se Duka vymezil proti pochodu Prague Pride. Už v roce 2011 žádal tehdejšího primátora hlavního města Bohuslava Svobodu (ODS), aby zvážil, zda tomuto pochodu poskytne záštitu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Marné, paní Fridrichová. ČT na vás nedá. Ze zákulisí: Smlouvy, které neznáte

8:06 Marné, paní Fridrichová. ČT na vás nedá. Ze zákulisí: Smlouvy, které neznáte

Hospodaření ČT má stále své mouchy. Například že se neřídí zjištěními Nory Fridrichové a 168 hodin. …