Kardinál Duka přitvrdil. Zde je jasná výzva nejen knězi Halíkovi

28.11.2018 15:53

Kardinál Duka se opět výrazně zastal katolického kněze profesora Petra Piťhy, který varuje před přijetím tzv. Istanbulské úmluvy. Hlava českých katoliků míří i do církevních řad a vyzývá Piťhovy kritiky k omluvě. Například kněze Tomáše Halíka, který se proti Piťhovi vyhraňoval velmi často.

Kardinál Duka přitvrdil. Zde je jasná výzva nejen knězi Halíkovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Památka Umučení Páně, kterou sloužil kardinál Dominik Duka v chrámu sv. Víta na Pražském hradě
reklama

Katolický kněz a exministr školství Petr Piťha, který z rozhodnutí papeže Františka nosí titul kaplan Jeho Svatosti (monsignor), se o víkendu vrátil ke svému slavnému kázání. Na svátek sv. Václava ve svatovítské katedrále pomocí, pro někoho možná až apokalyptických, vizí varoval před tzv. Istanbulskou úmluvou.

Dokument podle něho rozbije tradiční společnost, nadřadí homosexuály a umožní “krádeže” dětí jejich rodičům pod záminkou falešných obvinění. Už tehdy se za Piťhu postavil šéf českých katolíků. Profesor Piťha se k tématu vrátil na stránkách sobotní MF Dnes a své kázání podrobně vysvětlil.

Teď Dominik Duka na svém facebookovém profilu znovu jednoznačně Piťhu podpořil. “Okolnosti mě k tomu vedou, abych se znovu a opakovaně postavil za P. Petra Piťhu, kanovníka a kněze, kterého si pro práci na obnově české církve, i jeho současné činnosti nesmírně vážím,” uvedl kardinál.

“Kvůli svým názorům, odpovídajícím jednomyslnému postoji České biskupské konference, i dalších šesti křesťanských církví, v Česku zastupujících více než 90% věřících, se stal terčem nevybíravých útoků, bohužel i zevnitř církve,” konstatuje Duka. 

Kritici, kteří se do Piťhy ostře pustili, by se podle jeho slov měli omluvit. “Považoval bych za čestné a spravedlivé, kdyby se ti, kteří svými nevybíravými komentáři osobnost P. Piťhy veřejně ostouzeli, přistoupili k bratrské omluvě. V odkazu sdělení P. Piťhy k diskuzi, kterou ohledně tzv. Istanbulské úmluvy svým svatováclavským kázáním rozpoutal,” uzavřel svůj příspěvek Dominik Duka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Je jim jedno, jestli tady lidi chcípají!“ Skutečný důvod, proč opozice nechce ruskou a čínskou vakcínu? Expremiér vytáhl velmi mrazivou verzi

7:53 „Je jim jedno, jestli tady lidi chcípají!“ Skutečný důvod, proč opozice nechce ruskou a čínskou vakcínu? Expremiér vytáhl velmi mrazivou verzi

„Tady je přece klíčová otázka i pro výsledek voleb, jak vláda zvládne očkování. Pokud, nejlépe do pr…