Kardinál Vlk vychválil lidovce Hermana. Čelí prý štvavé kampani

09.10.2013 9:23

Laicizovaný kněz a bývalý ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Daniel Herman se stal lídrem pražské kandidátky lidovců. Kardinál Miloslav Vlk ve svém vyjádření píše, že s Hermanem má jen pozitivní zkušenost.

Kardinál Vlk vychválil lidovce Hermana. Čelí prý štvavé kampani
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý ředitel ÚSTR Daniel Herman kandiduje v Praze

Hermana zná kardinál velmi dobře, vzal jej jako sekretáře v roce 1991 s sebou do Prahy. "Zkušenost s ním ve službě sekretáře byla vždy zcela pozitivní. Měl jsem k němu důvěru a byl jsem spokojen. Bylo na něj spolehnutí," tvrdí Miloslav Vlk.

Ačkoli prý chtěl Herman bojovat za pravdu, právo a spravedlnost, jeho motivace nebyla pro kněžství dost hluboce duchovní a nosná. Když se mu tedy po roce 2000 začaly v práci kupit nejrůznější těžkosti, určité krize vztahů a duchovní otřesy, jeho slabé duchovní základy prý nebyly schopné tuto krizi zvládnout. Požádal tedy o laicizaci, tedy uvolnění z celibátu, zbavení kněžských povinností a uvedení do laického stavu, popisuje kardinál Vlk.

Celá poznámka kardinála Vlka ZDE.

"Daniel Herman se pak angažoval v ÚSTRu, kde se domníval, že může být podle svých sil užitečným pro dobro společnosti. A jistě svou práci dělal dobře. Když však byl z této funkce zlikvidován, orientoval se na politickou práci, aby mohl vynaložit své schopnosti pro službu společnosti," píše ve svém vyjádření kardinál.

Štvavá kampaň ostatních stran

Vlk se zastává Hermana i v dalším ohledu. "V poslední době se proti Hermanovi objevilo v médiích několik hrubých očerňujících článků, plných nepravd, výmyslů a lží, napsaných na objednávku stran, které mají ve svém arzenálu jiné metody než pravdu a spravedlnost. Jsou nástrojem nečestného předvolebního boje. Je pod určitou úroveň se jimi vůbec zabývat," píše Vlk.

"Jak D. Hermana znám, věřím, že svou poctivostí, čestností a svým smyslem pro hodnoty, které naše společnost potřebuje, může vykonat mnoho dobrého," uzavírá své vyjádření kardinál Vlk.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pane redaktore ČT, nedělejte tu sluníčkářskou žumpu. A zameťte si před svým prahem. Pokus o grilování Okamury se totálně obrátil

19:46 Pane redaktore ČT, nedělejte tu sluníčkářskou žumpu. A zameťte si před svým prahem. Pokus o grilování Okamury se totálně obrátil

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura se na tiskové konferenci před jednáním Poslanecké sněmovny pustil r…