Karlovarská Kobra odhalila daňový únik za 64 milionů

07.04.2015 11:50

Daňový únik za více než 64 milionů odhalil v pondělí speciální tým Kobra v Karlovarském kraji. Kriminalisté zatím zatkli dva muže, kteří sedm let načerno distribuovali cigarety, uvedla dnes v tiskové zprávě policejní mluvčí Kateřina Krejčí. Kobra v regionu nadále zasahuje a je možné, že výše daňového úniku ještě poroste. Zda budou cizinci obviněni, zatím není jasné.

Karlovarská Kobra odhalila daňový únik za 64 milionů
Foto: Hans Štembera
Popisek: peníze, ilustrační foto

Podle informací ČTK Kobra nyní zasahuje ve Svatém Kříži na Chebsku. Zatčené muže kriminalisté podezírají z toho, že téměř sedm let odebírali od velkoobchodní společnosti cigarety v hodnotě stovek milionů korun. "Jeden ze zadržených cizinců cigarety nakupoval a prodával na živnostenský list svého krajana a neodváděl státu DPH a daň z příjmů. V současné době vyčíslený daňový únik dosahuje částky vyšší než 64 milionů korun," uvedla Krejčí.

"Zatím není jasné, zda bude někdo obviněn. O procesních úkonech ale budeme ještě dnes informovat," doplnila policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Od Velikonočního pondělí v kraji opět zasahuje speciální tým 80 kriminalistů, policistů pořádkové služby, celníků a Generální ředitelství finanční správy pod názvem Kobra. V rámci akce pod krycím názvem Habu II provádí domovní i nebytové prohlídky v Chebu a jeho okolí. Skupina funguje od loňského června a specializuje se na velké daňové uniky. V Karlovarském kraji naposledy Kobra zasáhla na konci března, kdy kvůli milionovým daňovým únikům zadržela tři muže.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mpTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A proč nenazvat manželstvím muže a deset žen dohromady? Doba se posunula, hájí stejnopohlavní páry pirát Michálek

19:00 A proč nenazvat manželstvím muže a deset žen dohromady? Doba se posunula, hájí stejnopohlavní páry pirát Michálek

V Poslanecké sněmovně vzniká zákon, který má zrovnoprávnit svazky stejnopohlavních párů s těmi, kter…