Karlovarská Kobra odhalila daňový únik za 64 milionů

07.04.2015 11:50

Daňový únik za více než 64 milionů odhalil v pondělí speciální tým Kobra v Karlovarském kraji. Kriminalisté zatím zatkli dva muže, kteří sedm let načerno distribuovali cigarety, uvedla dnes v tiskové zprávě policejní mluvčí Kateřina Krejčí. Kobra v regionu nadále zasahuje a je možné, že výše daňového úniku ještě poroste. Zda budou cizinci obviněni, zatím není jasné.

Karlovarská Kobra odhalila daňový únik za 64 milionů
Foto: Hans Štembera
Popisek: peníze, ilustrační foto

Podle informací ČTK Kobra nyní zasahuje ve Svatém Kříži na Chebsku. Zatčené muže kriminalisté podezírají z toho, že téměř sedm let odebírali od velkoobchodní společnosti cigarety v hodnotě stovek milionů korun. "Jeden ze zadržených cizinců cigarety nakupoval a prodával na živnostenský list svého krajana a neodváděl státu DPH a daň z příjmů. V současné době vyčíslený daňový únik dosahuje částky vyšší než 64 milionů korun," uvedla Krejčí.

"Zatím není jasné, zda bude někdo obviněn. O procesních úkonech ale budeme ještě dnes informovat," doplnila policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Od Velikonočního pondělí v kraji opět zasahuje speciální tým 80 kriminalistů, policistů pořádkové služby, celníků a Generální ředitelství finanční správy pod názvem Kobra. V rámci akce pod krycím názvem Habu II provádí domovní i nebytové prohlídky v Chebu a jeho okolí. Skupina funguje od loňského června a specializuje se na velké daňové uniky. V Karlovarském kraji naposledy Kobra zasáhla na konci března, kdy kvůli milionovým daňovým únikům zadržela tři muže.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk, mp

Mgr. Jan Farský byl položen dotaz

Proč jste jako jiní neodpověděli na otázky týkající se svobody projevu?

https://beta.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prekvapeni-ze-SPOLU-Vondra-zaslal-odvaznou-odpoved-Muze-mit-dohru-755196. Je to proto, že máte máslo na hlavě, protože jste to hlavně vy, kdo tu chce omezit svobodu slova - vy to tedy nazýváte boj s dezinformacemi, ale přitom ani nejste schopni definova...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vám těch 29 Kč nevadí?“ První výstřel Rohlik.cz proti Wolt.cz a Foodora.cz. Lidé naštvaní

14:45 „Vám těch 29 Kč nevadí?“ První výstřel Rohlik.cz proti Wolt.cz a Foodora.cz. Lidé naštvaní

„Nevadí vám to platit?“ zeptal se zakladatel serverů DameJidlo.cz a Rohlik.cz Tomáš Čupr ohledně tak…