Karviná, Dominiku. Promořený Feri a Mirka Němcová. Party na mostě naštvala už i Kalouska

03.07.2020 10:35

Zatímco se na Karvinsku snaží zlikvidovat ohnisko nákázy, na Karlově mostě usedají tisíce lidí včetně některých politiků u půlkilometrového stolu, aby společně popily a pojedly. Komentátor Petr Holec si ve svém komentáři na serveru Blesk.cz posvítil především na poslance TOP 09 Dominika Feri, předsedkyni TOP 09 Markétu Pekarovou Adamovou nebo Miroslavu Němcovou z ODS, kteří se této zajímavé oslavy konce koronaviru v Praze zúčastnili.

Karviná, Dominiku. Promořený Feri a Mirka Němcová. Party na mostě naštvala už i Kalouska
Foto: Archiv DF
Popisek: Dominik Feri, radní města Teplice

Po Karvinsku je Praha stále druhým „nejpromořenějším“ místem v Česku, roušky se zde stále nosí třeba v metru. Zúčastnění politici se hájí, že neporušili předpisy a stolovníci od sebe prý byli dál než v „plné tramvaji“, jak řekla například Němcová. „V tom výjimečně nelžou: Ohledně tělesné intimity skutečně máloco trumfne plnou tramvaj,“ podotýká komentátor Holec.

Opřel se do poslance Feriho: „Feri má na podobné akce čuch, ohledně selfíček ho trumfne snad jen Zdeněk Škromach, který si je práská i při pietách v bývalém koncentráku,“ nebere si Holec s poslancem servítky.

Feriho chování na Twitteru odsoudil i šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek: „Dobře víte, že Vás mám rád, Dominiku. Vaše fotka a Vaše nadšení však ve mně vyvolává obavy. Nefandím zbytečnému sdílení infekce a jejímu šíření,“ napsal mu v diskusi pod sdílenou fotografii z hromadného hodování na Karlově mostě, kam dorazilo na dva tisíce lidí.

V kontextu s tím se však Holec podivuje, že Kalouskovo kritika mířila pouze na Feriho, nikoliv na samotnou předsedkyni TOP 09, jenž byla na akci rovněž přítomna. „Možná se prostě bál přísné šéfové,“ domnívá se Holec a dodává, že  „v TOP 09 sem tam padne i několik hlav za jediné odpoledne, jak ví nejen její pražský exprimátor Tomáš Hudeček“.

„Hromadné promořování“, jak Holec akci na Karlově mostě nazývá, neuniklo pozornosti epidemiologa Romana Prymula. „Já si opravdu myslím, že tam, kde to není nezbytné, tak takové hromadné akce bychom dělat nemuseli. Měla by se tam dodržovat trochu přísnější pravidla než jinde,“ řekl Blesku. „Praha jen o fous unikla prodloužení některých restrikcí a nekonečný komunální stůl není nejbezpečnější reakcí,“ podotýká k tomu Holec. 

„Vysvětlujte to ale politikům. A zvlášť tři měsíce před volbami a poté, co tři měsíce téměř nemohli mezi lidi. Ironie je, že zatímco v Praze nejen politici oslavili konec koronaviru, na Karvinsku se šíří rychleji než Feriho selfíčka na webu,“ glosuje Holec epidemiologickou situaci a připomíná, že ve státní těžební firmě OKD proto od pátku přeruší těžbu ve všech svých dolech a zaměstnance pošlou s plnou výplatou domů.

Karvinsko tak ukazuje, že by nejen politici neměli s oslavami konce koronaviru spěchat. „Jen tak se totiž virus nevzdává. Aspoň že si ale Feri pražskou oslavu užil. „Piknik na Karlově mostě, neuvěřitelný,“ komentoval to. „Tak určitě!“ uzavírá Holec svůj komentář.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Toto přeje Zemanovi herec - fanoušek Pirátů. Chudák Bohdalová

12:00 Toto přeje Zemanovi herec - fanoušek Pirátů. Chudák Bohdalová

Mezi podporovatele Pirátů a STAN, kterými se strana chlubí, se nově zařadil herec Karel Zima. Na koa…