Katolická propaganda v televizi. Novinář Kotrba píše stížnost radě

14.05.2013 16:49

Katolická mše za sdělovací prostředky v katedrále svatého Víta na Pražském hradě má další dohru. Publicista Štěpán Kotrba považuje vysílání mše v přímém přenosu Českou televizí za skandální. Podal proto stížnost Radě ČT a Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. Kotrba navíc mši považuje za „katolickou propagandu“.

Katolická propaganda v televizi. Novinář Kotrba píše stížnost radě
Foto: ct.cz
Popisek: Logo České televize

„Za skandální považuji to, že generální ředitel Dvořák si mši u katolické církve objednal,“ vysvětluje Kotrba v textu stížnosti, kterou má redakce ParlamentníchListů.cz k dispozici.

Česká televize se podle Kotrby tímto riskantním krokem, mediálně naprosto nepromyšleným a směšným, vystavila veřejnému zostuzení, zpochybnění vyváženosti svého programu i zpochybnění konfesní neutrality. „Zpochybnění samé podstaty veřejné služby,“ doplňuje publicista.

„Navíc Česká televize se věnovala oslavám sebe sama formou katolické mše v den, který je svátkem padlých Čechů na barikádách Pražského povstání proti fašismu. ‚Zápas o svobodu‘ se tehdy odehrával tam. Na ulici. Ne v kostelích. Nebylo to poprvé a domnívám se, že ani ne naposled. Kvalitní mediální prezentaci by si zasloužilo spíš toto výročí, věnované snaze o osvobození Prahy od nacismu,“ píše dále ve stížnosti Štěpán Kotrba.

Ateisté prý museli koukat na „katolickou propagandu“

Vedle toho podle jeho slov Česká televize divákům vnucovala katolickou víru a církev dvě hodiny „okupovala“ vysílací čas veřejnoprávního média, a protože nešlo o žádný křesťanský svátek, nebyl k vysílání mše důvod. ČT se dle Kotrby neřídila svými vnitřními předpisy, které uvádí, že při vysílání by se měly brát v potaz údaje z posledního sčítání lidu. Většinou ateističtí Češi tak prý museli koukat na katolickou propagandu, i když si z vlastních kapes platí objektivní a vyvážené zpravodajství.

„Domnívám se, že Petr Dvořák poškodil tímto chováním Českou televizi a její dobrou pověst a ohrozil plnění veřejné služby,“ je přesvědčen Štěpán Kotrba ve stížnosti adresované Radě ČT.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stotisícová demonstrace jako za Kalouska? Může přijít! Šéfodborář předem varuje Fialu. Zde je důvod

20:23 Stotisícová demonstrace jako za Kalouska? Může přijít! Šéfodborář předem varuje Fialu. Zde je důvod

Ostuda České republiky v pozdní digitalizaci, ostuda kvůli chybějícímu obchvatu hlavního města, emis…