Katolické kostely poskytují azyl imigrantům, kteří by jinak byli deportováni. A faráři se zlobí na politiky

16.06.2015 9:20

Katolická církev v Německu chrání uprchlíky. Ty, kteří by byli jinak deportováni ze země, ubytovává na církevní půdě. Tak jako dříve v dějinách. Informace BBC v češtině publikovaly Britské listy.

Katolické kostely poskytují azyl imigrantům, kteří by jinak byli deportováni. A faráři se zlobí na politiky
Foto: Archiv
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto
reklama

Podle BBC je v zemi zhruba dvě stě kostelů, kteří nabízejí tzv. Kirchenasyl, církevní asyl, uprchlíkům. Jde o starobylou německou tradici útočiště na církevní půdě. Dokud na ní uprchlík pobývá, německé úřady jej ze země nevyhodí. 

Jestliže například Ali, který uprchl z Afghánistánu, zůstane v kostele půl roku, bude moci požádat v Německu o azyl a nebude tak deportován zpět do Bulharska, kde se mu vůbec nelíbilo. Podle zákona tam měl však zůstat a žádat o azyl tam, neboť Bulharsko bylo první evropskou zemí, do které přišel. „Byl jsem tam 25 dní ve vězení. Bili mě. Rozbili mi ruku,“ tvrdí o Bulharsku Ali. 

O uprchlíky v kostele svatého Josefa v Tutzingu se stará skupina místních žen. „Někteří moji přátelé říkají, co to děláš? Ale můj postoj to nemění,“ konstatuje jedna z nich.

Podle všeho se však německá vláda na církevní hodnostáře zlobí. Počty uprchlíků žádajících v zemi o azyl totiž neustále stoupají. Vztek však pociťují i kněží. "Otázkou je, proč se těmto lidem nepomáhá ve Středozemí. Je to trestný čin neposkytnutí pomoci v nouzi. Politikové by měli vytvořit pro uprchlíky rozumný přístup do Evropy a vytvořit humánní životní podmínky pro uprchlíky ve všech členských zemích EU," říká kněží Peter Brummer.

Původní text ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DONUTIT Čechy k očkování. U Moravce to padlo na plná ústa

10:05 DONUTIT Čechy k očkování. U Moravce to padlo na plná ústa

Premiér již několikrát ubezpečoval, že očkování je a bude dobrovolné. Ale řídí se podle svých slov n…