Katolické kostely poskytují azyl imigrantům, kteří by jinak byli deportováni. A faráři se zlobí na politiky

16.06.2015 9:20

Katolická církev v Německu chrání uprchlíky. Ty, kteří by byli jinak deportováni ze země, ubytovává na církevní půdě. Tak jako dříve v dějinách. Informace BBC v češtině publikovaly Britské listy.

Katolické kostely poskytují azyl imigrantům, kteří by jinak byli deportováni. A faráři se zlobí na politiky
Foto: Archiv
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

Podle BBC je v zemi zhruba dvě stě kostelů, kteří nabízejí tzv. Kirchenasyl, církevní asyl, uprchlíkům. Jde o starobylou německou tradici útočiště na církevní půdě. Dokud na ní uprchlík pobývá, německé úřady jej ze země nevyhodí. 

Jestliže například Ali, který uprchl z Afghánistánu, zůstane v kostele půl roku, bude moci požádat v Německu o azyl a nebude tak deportován zpět do Bulharska, kde se mu vůbec nelíbilo. Podle zákona tam měl však zůstat a žádat o azyl tam, neboť Bulharsko bylo první evropskou zemí, do které přišel. „Byl jsem tam 25 dní ve vězení. Bili mě. Rozbili mi ruku,“ tvrdí o Bulharsku Ali. 

O uprchlíky v kostele svatého Josefa v Tutzingu se stará skupina místních žen. „Někteří moji přátelé říkají, co to děláš? Ale můj postoj to nemění,“ konstatuje jedna z nich.

Podle všeho se však německá vláda na církevní hodnostáře zlobí. Počty uprchlíků žádajících v zemi o azyl totiž neustále stoupají. Vztek však pociťují i kněží. "Otázkou je, proč se těmto lidem nepomáhá ve Středozemí. Je to trestný čin neposkytnutí pomoci v nouzi. Politikové by měli vytvořit pro uprchlíky rozumný přístup do Evropy a vytvořit humánní životní podmínky pro uprchlíky ve všech členských zemích EU," říká kněží Peter Brummer.

Původní text ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…