Podle BBC je v zemi zhruba dvě stě kostelů, kteří nabízejí tzv. Kirchenasyl, církevní asyl, uprchlíkům. Jde o starobylou německou tradici útočiště na církevní půdě. Dokud na ní uprchlík pobývá, německé úřady jej ze země nevyhodí.
Jestliže například Ali, který uprchl z Afghánistánu, zůstane v kostele půl roku, bude moci požádat v Německu o azyl a nebude tak deportován zpět do Bulharska, kde se mu vůbec nelíbilo. Podle zákona tam měl však zůstat a žádat o azyl tam, neboť Bulharsko bylo první evropskou zemí, do které přišel. „Byl jsem tam 25 dní ve vězení. Bili mě. Rozbili mi ruku,“ tvrdí o Bulharsku Ali.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: vef
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

10:39 Zásadní otázka k blackoutu. Vitásková je velmi zvědava na odpověď
Proč nebyly zapojeny příčné transformátory? ptá se někdejší šéfka ERÚ Alena Vitásková. Blackoutu se …
- 7:38 Jak to těm lidem vysvětlit? Bartoš s Hrušínským spolu u mikrofonu
- 22:25 „Doufám, že to budete taky sdílet.“ Otevřená rvačka o Fialu je tu
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR
- 12:40 A do mě se může? Zlá připomínka v kauze Turek a Rychlíková
- 8:00 Každou šestou výplatu dáte NATO. Brutální čísla ze Slovinska