Kauza Brady a zaplněný Staromák. Některá zahraniční média se opřela do Zemana

29.10.2016 16:55

Česká média už několik dní před 28. říjnem psala o vyhrocené situaci v české společnosti. Tyto informace po státních oslavách převzala i řada zahraničních médií. Agentura Bloomberg se rozepsala o vůbec největších protestech proti Miloši Zemanovi od jeho zvolení.

Kauza Brady a zaplněný Staromák. Některá zahraniční média se opřela do Zemana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Udílení státních vyznamenání prezidentem republiky Milošem Zemanen pro rok 2016
reklama

„Tisíce lidí protestovaly v Praze na dosud největší demonstraci proti prezidentovi Zemanovi, který rozděluje národ svou proruskou orientací a protiuprchlickou rétorikou,“ napsala agentura Bloomberg. Následně připomněla spor o vyznamenání/nevyznamenání Jiřího Bradyho. Zazněla slova o setkání ministra kultury Daniela Hermana s tibetským duchovním vůdcem dalajlámou. V textu agentury zazněla i slova Zemanova mluvčího Jiřího Ovčáčka, podle něhož akce na Staroměstském náměstí jen odstartovala prezidentskou kampaň namířenou proti Miloši Zemanovi.

O nevyznamenání Jiřího Bradyho informovala i agentura Reuters, od které text převzaly i New York Times. Německé noviny jako Süddeutsche Zeitung či bulvární deník Bild nechaly kauzu letošních oslav svátku v České republice bez povšimnutí. Zato rakouský Der Standard věnoval dění v Česku opravdu hodně pozornosti. 

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

I v Rakousku si mohli lidé přečíst o našem ministru kultury Danielu Hermanovi, který se setkal s dalajlámou a jeho strýc Jiří Brady kvůli tomu pravděpodobně nedostal státní vyznamenání. Osmaosmdesátiletý Brady přežil holocaust a řada politiků Zemana vyzvala, aby této osobnosti vyznamenání udělil. Server rakouského deníku k tomu poznamenává, že prezident Zeman neustoupil, vyznamenání Bradymu neudělil a celá oslava státního svátku skončila tak, že řada politiků odmítla přijít na Hrad a raději 28. říjen slavili na Staroměstském náměstí, kam dorazily tisíce lidí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Aňa Geislerová: Všichni dnes mají názor. Špatně! A já si můžu prskat, jak chci

8:03 Aňa Geislerová: Všichni dnes mají názor. Špatně! A já si můžu prskat, jak chci

Herečka Aňa Geislerová ve včerejším Interview ČT24 zakončila sérii rozhovorů o minisérii Božena. Při…