Kauza Marka Dalíka se dnes bude znovu projednávat před soudem

04.09.2014 6:00 | Zprávy
autor: vam, čtk

Pražský městský soud dnes bude pokračovat v projednávání kauzy lobbisty Marka Dalíka, který podle obžaloby požadoval téměř půlmiliardový úplatek při vyjednávání o nákupu obrněných transportérů Pandur pro českou armádu. Svědčit by měli přijít například místopředseda Topolánkovy vlády a bývalý ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) nebo slovenský armádní lobbista Miroslav Výboh.

Kauza Marka Dalíka se dnes bude znovu projednávat před soudem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Dalík u soudu

Policisté Dalíka vyšetřovali na základě svědectví bývalého zaměstnance firmy Steyr Stephana Szücse, který v březnu 2011 uvedl, že lobbista požadoval 18 milionů eur (půl miliardy korun) za pokračování v nákupu pandurů. Podle spisu si o úplatek řekl na neformální schůzce v listopadu 2007 v pražské restauraci U Malířů. Předstíral přitom blízký vztah k představitelům české vlády a to, že může ovlivnit jejich rozhodování, ačkoliv podle žalobce nemohl. Dalík vinu odmítá. O úplatek prý nežádal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

ČT

Souhlasím, s tím, co si myslíte o dobrovolnosti placení ČT. Jen jak zajistit tu dobrovolnost a možnost volby? Přeci když převedete financování pod rozpočet, opět to pro nás nebude dobrovolné placení a sami si nebudeme moci určit kolik a zda vůbec chceme peníze ČT dávat.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Knížák varuje před Pavlem: Chystá prezidentský puč

19:43 Knížák varuje před Pavlem: Chystá prezidentský puč

Prezident Petr Pavel se chová jako agent neznámé mocnosti, tvrdí profesor Milan Knížák. Výtvarník gl…