Kauza „Miloš a kalašnikov“: Prezident Zeman vrátil úder Kalouskovi. Jen u nás

28.01.2016 11:32

Poslanecká sněmovna se měla ve středu na návrh Miroslavy Němcové z ODS zabývat výroky prezidenta Miloše Zemana o „kalašnikovu“. Návrh sice neprošel, nicméně zazněla řada ostrých výroků. Autorem jedním z nich je šéf TOP 09 Miroslav Kalousek. Podle něho se prezident nekontroluje a navozuje to úvahy o jeho vlastní svéprávnosti. A Miloš Zeman v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz nebývale překvapivě reagoval.

Kauza „Miloš a kalašnikov“: Prezident Zeman vrátil úder Kalouskovi. Jen u nás
Foto: KPR- Hana Brožková
Popisek: Prezident Miloš Zeman navštívil jihomoravský kraj
reklama

Opoziční ODS na návrh své poslankyně Miroslavy Němcové sice ve středu neprosadila ve Sněmovně na program, aby se zákonodárci zabývali výroky prezidenta republiky o kalašnikovu, i tak v debatě zaznělo mnoho k Zemanovi extrémně kritických výroků. Jeden z nich pronesl předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

„Tady nejde o to, aby Sněmovna řekla panu prezidentovi – to se nedělá. A věřila, že on to dělat přestane. Všichni víme, že on se nehorázných výroků nepřestane dopouštět. Jde ale o to, že pan prezident se zjevně nekontroluje. A je to bohužel on sám, kdo vyvolává seriózní úvahy o jeho vlastní svéprávnosti. Schopnost prezidenta republiky kontrolovat se a míra jeho svéprávnosti je příliš vážným rizikem pro ústavní systém v České republice na to, aby se tím Sněmovna nezabývala,“ řekl v Poslanecké sněmovně Kalousek.

Profesor, doktor Miroslav Kalousek...

ParlamentníListy.cz tento výrok předložily přímo prezidentu Miloši Zemanovi v rozhovoru, který redakci ve středu večer poskytl. Celý rozhovor vyjde ve čtvrtek odpoledne. Nyní jako ukázku přinášíme reakci prezidenta na Kalouskovy výroky. Jak to tedy je, cítí se Miloš Zeman jako nesvéprávný?

„Já bych se pana Kalouska zastal. Je mi známo, že prof. Dr. Miroslav Kalousek, DrSc., známý psycholog a psychiatr, autor četných odborných publikací a nositel mnoha zahraničních titulů, mě osobně několikrát vyšetřil, protože diagnóza se nedá dělat na základě jediného vyšetření. A po několika těchto vyšetřeních dospěl k závěru, který dnes (rozhovor se uskutečnil ve středu, pozn. red.) přednesl v Poslanecké sněmovně,“ řekl prezident Zeman pro ParlamentníListy.cz.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

20:21 To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

Český lev se letos obešel bez diváků v Rudolfinu. Ceremoniál nicméně proběhl před kamerami České tel…