Kauza Ovčáček a ČT má pokračování. Promluvila Nora Fridrichová, taky Wollner. Co tam jejich lidé dělali?

30.04.2020 16:43

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček udeřil na veřejnoprávní Českou televizi. Marek Wollner prezidentovu úředníkovi stejně pádně odpověděl. Ozvala se také Nora Fridrichová.

Kauza Ovčáček a ČT má pokračování. Promluvila Nora Fridrichová, taky Wollner. Co tam jejich lidé dělali?
Foto: Hanka Brožková - KPR
Popisek: Jiří Ovčáček, mluvčí prezidenta republiky

Jiří Ovčáček, mluvčí prezidenta republiky Miloše Zemana, se ostře obul do České televize, konkrétně do pořadu 168 hodin, a bez obalu dával najevo, co si myslí o činnosti reportérů veřejnoprávní televize. Obvinil ČT z estébáckých praktik.

„Špinavé estébácké praktiky ČT! Před chvílí mne před mým bydlištěm přepadla redaktorka pořadu 168 hodin. Kde si ČT sehnala mou soukromou adresu? Schvaluje vedení ČT takové neetické jednání? Požaduji jasnou odpověď a omluvu,“ vypálil Ovčáček.

Jiří Ovčáček se zlobí

V diskusi pod svým příspěvkem dodal, že dal veřejnoprávní televizi pádnou odpověď, která prý musela být slyšet na kilometry daleko. „No to doufám, že odvysílají! Slušně, ale velmi razantně. Muselo to být slyšet na kilometry daleko,“ zahřměl Ovčáček.

Jiří Ovčáček se zlobí

Mluvčí je přesvědčen, že pokud ČT natáčí jen mobilem, a to bez patřičného označení redaktorky, páchá špinavost. Podobná zkušenost prý potkala prezidentova kancléře Vratislava Mynáře.

„Nikoliv s kamerou, ale s mobilem v ruce. Tedy bez jakéhokoliv označení, že jde o Českou televizi. Ta samá redaktorka dnes přes plot natáčela na mobil pana kancléře na soukromé zahradě u domu. Tyhle špinavé praktiky unesu, ale nehodlám k nim mlčet,“ zdůraznil mluvčí prezidenta.

Jiří Ovčáček se zlobí

Toto by si podle Ovčáčka neměla dovolit televize, která je placena z peněz všech občanů.

Jiří Ovčáček se zlobí

Netrvalo však dlouho a Marek Wollner, který je v ČT šéfredaktorem reportážní publicistiky a pořad 168 hodin pod něj spadá, Ovčáčkovi stejně pádně odpověděl.

„Pane Ovčáčku, i když byste byl raději asi něco jiného, jste tiskový mluvčí v demokratické zemi. Nevyžadujte omluvu za to, že po vás někdo chce, abyste dělal svou práci, kterou dlouhodobě zanedbáváte,“ odpověděl Wollner.

Reakce na slova Jiřího Ovčáčka

Dal také jasně najevo, že nevidí nic špatného na tom, když reportér osloví na ulici hradního mluvčího, když tento odmítá odpovídat na otázky kdekoliv jinde.

„Pavel Veselý, a kde je psáno, že mluvčího, který odmítá odpovídat, nesmíte oslovit na ulici? To je nějaké nové pravidlo z Číny?“ zeptal se.

Reakce na slova Jiřího Ovčáčka

Také pod jeho příspěvkem se rozjela živá diskuse, do které se zapojila i Nora Fridrichová – moderátorka pořadu 168 hodin. Dovysvětlila, proč se stalo to, co se stalo.

„Pane Veselý, my vůbec netušíme, kde pan Ovčáček bydlí, čekali jsme na kancléře Mynáře a pan Ovčáček šel zrovna kolem s nějakou paní po ulici. Protože nám už neodpovídá ani na e-maily, oslovili jsme ho aspoň takto,“ uvedla.

Reakce na slova Jiřího Ovčáčka

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na Tomáše Kluse, obdivovatele Grety, se pověsili paparazzi. To neměl nikdo vidět!

11:20 Na Tomáše Kluse, obdivovatele Grety, se pověsili paparazzi. To neměl nikdo vidět!

Poté co se v uplynulých týdnech prohnaly přírodní živly Evropou, vystoupil na sociálních sítích Tomá…