Kauza „Paroubek pařil“: Po Hamáčkovi vstoupil na scénu umělec Hrušínský. Beze srandy, je zle

25.01.2021 10:35

Je potřeba navrátit ČSSD důvěryhodnost, kterou ztratila za předsednictví Bohuslava Sobotky, napsal bývalý premiér Paroubek v polemice se Štěpánem Kotrbou v MF Dnes. Ale už den na to ho novináři ze stejného mediálního domu načapali, jak slaví se svým dlouholetým kamarádem Petrem Bendou v hotelu. Není třeba dodávat, že v rozporu s nařízeními. A neslavil sám, objevila se další jména spojená s hokejem. Herec Jan Hrušínský už se ptá, jestli i Paroubek dostane od Zemana metál, stejně jako Roman Prymula.

Kauza „Paroubek pařil“: Po Hamáčkovi vstoupil na scénu umělec Hrušínský. Beze srandy, je zle
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

Před více než týdnem vystavil analytik Štěpán Kotrba v MF Dnes sociální demokracii nepěkné vysvědčení, v němž konstatoval, že strana zaniká, protože její ideály se naplnily, např. ohledně příjmové rovnosti. A levicoví lídři zklamali. Miloš Zeman privatizací bank a schválením bombardování Jugoslávie, Špidla svými „zdroji“, které byli, ale nemohl je najít, Gross bytem a Sobotka hloupostí. Analytik tvrdí, že většina stran v české politice je levicová.

Anketa

Přímo na covid v Česku zemřela zhruba 1/3 lidí, kteří jsou uváděni jako oběti, uvedl ministr Blatný. Měl to říkat?

93%
7%
hlasovalo: 7300 lidí

Na Kotrbův článek reagoval bývalý premiér za ČSSD Jiří Paroubek. Ten jednak poukazuje na to, že chudoba je relativní a stejně tak jsou i statistiky ošemetné. „Německý chudý se svými příjmy v eurech ční vysoce nejen nad českým chudým, ale v Česku by patřil jasně do střední třídy,“ píše Paroubek. Poukazuje, že v článku není zmíněn, ale tezi, že sociálně demokratický politik by měl být „chudý jako Diogenes“ považuje za slaboduchou.

I to, že by všechny strany byly levicové, se mu nezdá, pokud by byla koalice ANO s ODS, ta dle Paroubka vůbec nebude uvažovat o sektorové dani pro banky a naopak klidně schválí Američanům vojenskou základnu a budou dále zbrojit proti „imaginárnímu nepříteli“.

Paroubek doporučuje ČSSD vrátit se k dobrým zkušenostem z let 2005 až 2010, dodal, že ČSSD už připravila plán obnovy hospodářství a doporučil seznámit veřejnost s plány sociálních demokratů na výstavbu komunálních bytů. Jako další cíle zmínil soběstačnost v oblasti produkce potravin, ochranu vod a modernizaci ekonomiky skrz digitalizaci. A taktéž zelená témata.

„Zkrátka, nevidím věci zdaleka tak ztracené, naopak si myslím, že je zde pro ČSSD velká příležitost k restartu a k získání zpět toho, co za působení Bohuslava Sobotky v čele strany ztratila. Tedy důvěryhodnosti,“ zakončil svou polemiku s Kotrbou Jiří Paroubek.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Tento článek vyšel v sobotním vydání MF Dnes. Ovšem již v neděli psal o Paroubkovi server Expres.cz, který stejně jako MF Dnes spadá pod mediální skupinu Mafra. A je otázka, jaký bude mít vliv na důvěryhodnost ČSSD.

Paroubek totiž dle Expres.cz i Blesku navštívil hotel Prince de Ligne, který patří jeho příteli, bývalému šéfovi ústecké ČSSD Petru Bendovi. A bývalý politik nebyl sám. „Expremiér Jiří Paroubek dorazil v jaguaru, hokejista a politik Jiří Šlégr s partnerkou Lucií Královou a další vlivní lidé vcházeli do útrob hotelu,“ píše Expres.cz s tím, že všechny osobnosti spojovalo přátelství s Bendou. Dle Blesku se akce zúčastnil i bývalý hokejový gólman, současný vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička. Paroubek údajně dorazil ve voze značky Jaguar, což možná vysvětluje komentáře o tom, že by sociální demokrat nemusel být „chudý jak Diogenes“. Zatímco Blesk spekuluje o oslavě padesátin, Expres.cz jako důvod oslavy uvádí oslavu narození syna.

„Nechyběl ani Bendův dlouholetý kolega a kamarád z ČSSD Jiří Paroubek, který jako jeden z mála byl vybaven rouškou a nesl si koženou brašnu. Jak se nám podařilo zjistit, expremiér v hotelu zůstal přes noc, což nám později potvrdila recepční,“ píše server a přidává poznámku, že Paroubek i Benda se celkem nedávno vrátili k sociální demokracii, bývalý premiér prý v roli neoficiálního konzultanta předsedy Jana Hamáčka. Ten se k akci vyjádřil pro Blesk: „Takováto akce je porušením vládních nařízení. Jak organizátorovi, tak účastníkům hrozí pokuta ve správním řízení.“ Dodal: „Jak jsem pochopil z článku, pan Benda to organizoval. Nicméně nehraje roli, kdo porušuje nařízení, pravidla platí pro všechny.“

Do bývalého premiéra už si kopl herec a principál Divadla Na Jezerce, Jan Hrušínský. „Paroubek, Benda, místopředseda Babišem dosazené Rady ČT Šlégr, zmocněnec Babišovy vlády pro sport a mnoho dalších privilegovaných papalášů... Dostanou od Zemana řád Bílého lva - jako Prymula, když byl v noci v zavřené hospodě na Vyšehradě?“ tázal se.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nepoklekneme! Národ je se Slavií! Zemanův Hrad udeřil na UEFA

12:14 Nepoklekneme! Národ je se Slavií! Zemanův Hrad udeřil na UEFA

Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář se rozhodl ohradit v dopise členům discipliná…