Kauza Ransdorf: Noviny přinášejí zajímavost o vyšetřování

07.12.2015 6:51

KSČM se zlobí na svého europoslance Miloslava Ransdorfa. Ten totiž po svém pátečním zatčení ve Švýcarsku se stranou nekomunikuje a vysvětlení celé události učinil pouze v písemném prohlášení médiím.

Kauza Ransdorf: Noviny přinášejí zajímavost o vyšetřování
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloslav Ransdorf

„Považuji za lidsky slušné, aby zavolal on nebo jeho asistentka, ale ani ta nebere telefon. Těch pokusů s ním komunikovat jsem učinil dost,“ uvedl předseda strany Vojtěch Filip v Otázkách Václava Moravce na ČT.

Jak píše dnešní MF Dnes, švýcarská policie Ransdorfa propustila v sobotu dopoledne ve čtvrt na jedenáct. Europoslanec si vyzvedl v hotelu Marriott auto a vydal se na cestu domů. Zhruba na půl cesty přespal a v neděli dorazil do České republiky. Kromě tiskového prohlášení, ve kterém uvedl, že chtěl za klienta švýcarské banky V. H. komunikovat s finančním ústavem, nekomunikoval ani on, ani jeho asistentka Helena Suchá, ani právník.

Ransdorf se v pátek společně se třemi Slováky vydal do banky, aby vybral několik milionů eur za údajného pána V. H. K tomu prý dostal plnou moc. Dokumenty však byly falešné, tak došlo k zatření všech. Ransdorf byl následně umístěn do vězení na Kasenenstrasse 9 v Curychu.

Celou kauzu nyní řeší švýcarská prokuratura, jež mimo jiné podle informací Lidových novin řeší také údajné „vybílení“ kont někdejšího majitele fotbalové Sparty Petra Macha.

„Státní zástupce otevřel vyšetřování pro majetkový trestný čin. Nicméně v takto rané fázi vyšetřování je příliš brzy na to, odhadovat, zda bude proti někomu vzneseno obvinění,“ řekla pro Lidové noviny mluvčí curyšského vrchního státního zastupitelství Corrine Bauvardová. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třesk v Jablonci. Piráti po Praze 5 přišli o další radnici. Důvod překvapí

22:35 Třesk v Jablonci. Piráti po Praze 5 přišli o další radnici. Důvod překvapí

Nového primátora i koalici hlásí severočeský Jablonec nad Nisou. Je jím Jiří Čeřovský. Tak úplně nov…