Kauza Rath: Spoluobviněné hořela garáž

30. 5. 2012 10:50

Ještě před rozkrytím korupční kauzy Davida Ratha a spol. kdosi zapálil garáž jedné z žen, která byla v korupčním kolotoči také zapletena. Řeč je o podnikatelce Ivaně Salačové ze společnosti FISA, která byla obviněna v případě dnes již zrušené rekonstrukce zámku v Buštěhradu.

Kauza Rath: Spoluobviněné hořela garáž
Foto: hns
Popisek: Rath za mřížemi, ilustrační koláž
reklama

Ivana Salačová je jednou z obviněných osob v korupční kauze poslance Davida Ratha. V prostorách její společnosti FISA mělo dojít i k předání úplatku. Server Lidovky.cz zjistil, že této podnikatelce kdosi zapálil garáž. Stojí za pozornost, že se tak stalo v březnu, tedy v době, kdy korupční kolotoč skupiny Davida Ratha ještě běžel naplno. Podnikatelku útok vyděsil natolik, že se obrátila i na policii.

Obviněná byla u místních oblíbená

„Mohu potvrdit, že počátkem března podala trestní oznámení na neznámého pachatele, který jí měl zapálit dveře garáže. Prošetřovali jsme to jako poškození cizí věci, ale bohužel se nám nepodařilo pachatele vypátrat,“ potvrdila serveru Lidovky.cz mluvčí kladenské policie Michaela Nováková.

Není dokonce vyloučeno, že se incident týkal dnes již zrušeného tendru na rekonstrukci zámku v Buštěhradu. O tom byla podle policie přesvědčena i samotná Salačová. Incident, při kterém kdosi zapálil vrata ženiny garáže, se odehrál v obci Olovnice, kde obviněná žije. Zdejší starosta k tomu poznamenává, že místní obyvatele případ zaskočil, protože obviněná žena byla v obci oblíbená.

Společnost FISA se měla stát subdodavatelem ve stavební zakázce na rekonstrukci zámku Buštěhrad a zřejmě se za to měla náležitě finančně odvděčit Davidu Rathovi, Petru Kottovi a Kateřině Pancové.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

13:11 Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

Podpora pro konkurenčního kandidáta se nevyplácí. To, že podpořil v teplickém závodě o senátní křesl…