Kauza v exekuci zabavených houslí za miliony: Možná je bude muset zaplatit stát

11.01.2014 22:30

V roce 2012 vyšly najevo informace o případu podnikatele z Kolínska, na kterého byla uvalena exekuce, v jejímž rámci mu byly zabaveny i housle z roku 1710 za miliony korun. Exekutorka Jitka Wolfová je možná ztratila, sama ale toto nařčení důrazně popírá. Celá kauza přitom není vyřešena ani na počátku roku 2014 a nelze vyloučit, že konečné náklady ponese stát, tedy všichni daňoví poplatníci.

Kauza v exekuci zabavených houslí za miliony: Možná je bude muset zaplatit stát
Foto: Hans Štembera
Popisek: Exekuční lepící štítky
reklama

O pokračování kauzy informuje server Lidovky.cz.

Exekutorka Wolfová se brání, že inkriminované housle předala policii, protože měla podezření na trestnou činnost. Nějaké housle skutečně odevzdala, ale posudek ukázal, že jde o nástroj za cenu v řádu několika tisíc korun. "Ze znaleckého posudku vyplývá, že mají hodnotu několika tisíc korun," informovala policejní mluvčí v Plzeňském kraji Ivana Telekešová. Žádný trestný čin spojený s těmito houslemi se zřejmě nestal a trestní oznámení podané exekutorkou na neznámého pachatele zřejmě bude odloženo.

Insolvenční správce Ivan Mikeš však chce celou kauzu dotáhnout do konce a za zmizelý nástroj vymoci miliony. Díky novele exekučního řádu je však nebude vymáhat po jmenované plzeňské exekutorce, ale po Ministerstvu spravedlnosti, resp. po státu. Teprve stát by pak mohl škodu vymáhat na Wolfové.

Samotný podnikatel Zdeněk Červinka je již celou kauzou znaven a odmítá se k ní jakkoli vyjadřovat. "Bez komentáře, bez komentáře, bez komentáře. Žádné housle nemám a nebudu se s vámi bavit," položil telefon. Nevyjádřila se ani exekutorka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivan Vyskočil ve varu: Prezident chce Vrbětice vyšetřit. A demožumpa řve. Také bych nechtěl být odsouzen za „podezření“, že jsem ukradl sousedovi kolo!

8:40 Ivan Vyskočil ve varu: Prezident chce Vrbětice vyšetřit. A demožumpa řve. Také bych nechtěl být odsouzen za „podezření“, že jsem ukradl sousedovi kolo!

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Je třeba pana prezidenta pomluvit, projev rozcupovat a označit za …