Jako první se ujal slova Jan Kavan, který má na přijímání imigrantů kladný názor, protože, jak sám řekl, strávil sám dvacet let v emigraci. „Viděl jsem rozbombardované země, a dovedu si tak představit ty hrůzy, které vedou k úniku. Diferencuji ale samozřejmě ty, kteří prchají, aby si přilepšili po ekonomické stránce, od těch, jež opravdu prchají před bombardováním,“ poznamenal s tím, že například v Anglii se lidé naučili například žít s lidmi z jiných etnik, kdežto v české kotlině tohle prý neznáme. „Nemáme tu historickou hodnotovou zkušenost. To budí strach, nedůvěru a předsudky,“ vysvětlil důvod negativních názorů většiny Čechů na uprchlíky.
To jeho kolega v pořadu, politolog Petr Robejšek, je jak proti přijímání uprchlíků, tak i proti kvótám, protože to podle něj Evropě rozhodně nemůže pomoci. „Ani každý desátý imigrant se není schopen začlenit,“ připomněl Robejšek s tím, že sice Hospodářská komora uvedla, že minimálně pět tisíc lidí by se hodilo na nová pracovní místa, ale jak politolog připomněl, komoru zajímají jen levné pracovní síly jako každou hospodářskou komoru. „A proto to nemůže pomoci,“ podotkl a dodal, že je i proti kvótám navrhovaným Evropskou unií.
Evropa má spoluzodpovědnost kvůli intervencím na Blízkém východě

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jzd