Kavárna? Ne, spodina. Lid „vzal vidle“ kvůli kopancům do Gotta, vztek roste

02.10.2019 20:20

Komentátorka Karolina Stonjeková to nevydržela a vyjádřila se k útokům, které padají na hlavu zesnulého zpěváka Karla Gotta za to, že podepsal Antichartu. Spirála ostré kritiky se roztáčí dál, veze se na ní Miloš Zeman. Podle některých ohlasů není dnešní tragédií smrt zpěváka, ale to, že prezident je stále živý. A pražská kavárna to pořádně slízla. Nahlédněte sami.

Kavárna? Ne, spodina. Lid „vzal vidle“ kvůli kopancům do Gotta, vztek roste
Foto: Repro Facebook
Popisek: Karolina Stonjeková
reklama

Důvod, proč Gottovi „mlátí o hlavu Antichartu“, nemá podle komentátorky Stonjekové s Antichartou vůbec nic společného. Poukazuje navíc na zajímavost, že ji tehdy podepsala většina umělců, ale překvapivě většina z nich se to nevyčítá.

Anketa

Vadilo vám, že Karel Gott podepsal tzv. Antichartu?

11%
89%
hlasovalo: 35958 lidí

Pravý důvod prý tkví úplně někde jinde: Gott na rozdíl od „těch, kterým se nic nevyčítá“, nikdy neklesl k tomu, že by Čechy kritizoval, že by jimi opovrhoval a z obláčku své domnělé nadřazenosti odsuzoval jejich postoje nebo politická rozhodnutí.

Ve svém facebookovém komentáři zároveň zdůrazňuje, že „nikdy nepatřil k těm celebritím svatouškům, kteří by cítili potřebu smáznout škraloupy z minulosti planým moralizováním v současnosti“. Na rozdíl od řady jiných osobností si nikdy nehrál na žádného spravedlivě rozhořčeného morálního arbitra, uzavírá Stonjeková.

Kavárna má jasno, podotkla pak jasně a stručně ve svém komentáři k vývoji situace po Gottově smrti Soňa Holečková. Na její slova zareagoval přispěvatel do diskuse Dušan Polách svým názorem, že kavárna je pouze nejspodnější spodina tohoto národa. Věří, že boží mlýny melou pomalu, ale jistě. „Kdo nemá k člověku úctu v den úmrtí, k člověku lidskému, jako byl Gott, stejně jako tito lidé, ten se dočká smutného konce svých dnů,“ podotkl uživatel.

V souvislosti s odchodem mistra se někteří neváhali pustit i do prezidenta Zemana, který se netají tím, že je jeho příznivcem. David Eminger poznamenal, že „úmrtí Gotta není jedinou tragédií dnešního dne, jelikož Miloš Zeman byl ráno na Pražském hradě živý“.

Komentující Adam Al Patino pak vyjádřil silné znechucení nad tím, co za hnus se na Gotta valí pro jeho nesluníčkářské názory. „Pochopím černý humor, ale tato forma ze strany profesionálů, kterým ideologicky vadil, není ani vtipná,“ odplivl si téměř.

Karel byl jiný, slušný. Nehodil se do světa špíny pražských kaváren, zhodnotil na závěr Karel Stoklasa.

Legendární zpěvák oznámil v polovině září, že trpí akutní leukémií a ambulantně se léčí ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Nemoci čelil už v roce 2016. Tentokrát ale boj prohrál a zemřel ve věku 80 let v úterý krátce před půlnocí doma v kruhu svých nejbližších.


 


 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

21:55 Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

Na lidi, kteří nedodržují vládní opatření v boji proti koronaviru, apeluje na instagramu bývalá mode…