Kdepak bude sídlit Topolánkova exilová vláda? Ve slavném italském letovisku? Babišův šéfredaktor se vysmívá expremiérovi, organizujícímu odboj

3. 11. 2017 9:39

Šéfredaktor Lidových novin István Léko se ve svém dnešním komentáři v Lidových novinách zaměřil na nápad expremiéra a bývalého předsedy ODS Mirka Topolánka, jenž se fotil před sídlem britské premiérky v Downing Street s oznámením, že buduje exilovou vládu a shání členy kabinetu.

Kdepak bude sídlit Topolánkova exilová vláda? Ve slavném italském letovisku? Babišův šéfredaktor se vysmívá expremiérovi, organizujícímu odboj
Foto: ReproFoto: ČT24
Popisek: Expremiér a bývalý šéf ODS Mirek Topolánek.
reklama

„Obávači o budoucnost české demokracie se mohou uklidnit a zároveň jásat, protože vzniká exilová vláda s pracovním názvem Antibabiš, a to pod vedením tohoto morálního sloupu. Neví se, od koho dostal Topolánek pověření, ale můžeme spekulovat o mocných, kterým vždy sloužil. Padlému politikovi ODS, který vyběhává kšefty pro české miliardáře, se okamžitě ozval šéf TOP 09 Miroslav Kalousek, že vládu sice sestavuje také, ale že by Topolánka za premiéra bral,“ zmínil Léko ve svém sloupku. 

Kde bude nové sídlo vlády, se podle jeho slov ještě neví. Pokud v Londýně, mohl by se podle Léka přihlásit miliardář František Savov, jenž před třemi lety utekl do Velké Británie před spravedlností. „Savov by nějak odměněn být měl (mluvčí?), už jen proto, jak jeho týdeník Euro srdnatě bojoval ve volební kampani proti Babišovi,“ dodal Léko. 

 

 

On sám by však viděl příhodnější místo pro sídlo exilové vlády – příjemné městečko Monte Argentario, kde v roce 2009 byli in flagranti přistiženi mocní političtí a byznysoví hráči. „Hlavním hostitelem byl nerozlučný tandem Topolánek–Dalík. Problém je, že lobbista Marek Dalík od příštího týdne půjde také do exilu. Musí nastoupit do vězení k výkonu pětiletého trestu za pokus o podvod při nákupu obrněných vozidel Pandur v době, kdy premiérem byl Topolánek. Proto kardinální otázka je, zda Topolánek svoji vládu dokáže sestavit, a hlavně řídit bez svého stvořitele a rádce,“ rýpe Léko se slovy, že kabinet může být však klidně řízen i propašovanými motáky. 

Tvrdé jádro exilové vlády by pak podle něj mohli vytvořit lidé, kteří se v Monte Argentariu sešli – dopravu by mohl opanovat Aleš Řebíček, průmysl Milan Urban, finance Martin Roman a zahraničí Vladimír Johanes. Nemusel by chybět prý ani Jiří Hodač. „A když se Topolánkovi zadaří, jeho exilová vláda bude hotová dříve než ta Babišova. Členové vlády o přestávkách mezi zasedáními mohou odpočívat na jachtách Lenka a Martina nebo obdivovat drahé sochy českých moderních umělců na zahradě čtyřpatrové vily. Pizzu přiveze Urban. A můžeme takto vtipkovat dál,“ zakončil Léko se slovy, že však „probůh už ne“. 

Mirek Topolánek

  • BPP
  • Kandidát na prezidenta v roce 2018
  • mimo zastupitelskou funkci

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný krocen policií. Držel se regálu. Pak s dítětem v autě. To bude mít dohru

17:25 Volný krocen policií. Držel se regálu. Pak s dítětem v autě. To bude mít dohru

Policisté se pokusili zadržet poslance Lubomíra Volného (Jednotní, zvolen za SPD) za porušování vlád…