Kdepak partička neonacistů. Bohumil Doležal odhalil někoho jiného, kdo má zájem na likvidaci Sobotky

14. 1. 2016 12:16

Politolog Bohumil Doležal pochybuje o tom, že za únikem informací ze soukromého e-mailu premiéra Bohuslava Sobotky jsou skutečně neonacisté. Rozepsal se o tom na serveru Svobodné fórum.

Kdepak partička neonacistů. Bohumil Doležal odhalil někoho jiného, kdo má zájem na likvidaci Sobotky
Foto: ČT
Popisek: Bohumil Doležal

Podezíravost v něm vzbudil mimo jiné i text výzvy, která se na neonacistickém webu White Media před několika dny objevila a v níž mimo jiné stálo: „Vzkaz zrádcům národa: Pokud bude někdo z nás zatčen nebo zařídíte zrušení našeho webu, dostanou se na veřejnost kompletní obsahy e-mailových schránek Sobotky a dalších členů jeho gangu. Navíc by vám pak hackeři vyhlásili totální válku. Nacionální revoluci nezastavíte a za každé pronásledování nacionalistů přijde radikální odveta…“

Celý text je ZDE

Doležal píše, že podezřelý je patetický literární tón výzvy. Připouští si proto jen dvě možnosti:

Za prvé, server a uskupení stojí na vlastních nohou. V tom případě ho někdo cíleně a účelově zásobuje vybranými a uloupenými kompromitujícími materiály. „Tj. někdo ze Sobotkových politických konkurentů, kterému se velmi hodí, aby premiér oslabil a měl potíže – safra, kdo to jen může být,“ uvádí Doležal ve zřejmé narážce na lídra hnutí ANO a ministra financí Andreje Babiše.

Nebo je prý celý web White Media jen potěmkiniáda, sloužící nějaké neoficiální politické PR agentuře zaměřené na diskreditaci premiéra a jeho strany. „To první mi připadá o fous pravděpodobnější,“ podotýká Doležal.

Poukazuje také na to, že o únicích ze Sobotkova e-mailu „přičinlivě“ informují Babišovy Lidové noviny a zejména Mladá fronta Dnes.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Objevili jsme další peníze Bartoškovi: Na festival do Varů míří miliony z kraje. Asi za to bude stánek v luxusním hotelu

13:10 Objevili jsme další peníze Bartoškovi: Na festival do Varů míří miliony z kraje. Asi za to bude stánek v luxusním hotelu

ParlamentníListy.cz se zřejmě jako jediné médium snaží pečlivě mapovat finanční prostředky, které ka…