Kdo mu dává rozkazy? Fiala? Pavel? S Foltýnem je to samá záhada

22.11.2024 4:44 | Kauza

Na konci listopadu uplyne půlroční lhůta, o které Otakar Foltýn opakovaně hovořil jako o limitu svého působení ve funkci koordinátora strategické komunikace Fialovy vlády. Zda se plukovník Foltýn vrátí ke své původní práci ve vojenské kanceláři prezidenta republiky, doposud není jasné. A zdaleka to není jediná nejasnost, které jeho působení ve Strakově akademii provázejí.

Kdo mu dává rozkazy? Fiala? Pavel? S Foltýnem je to samá záhada
Foto: Jakub Vosáhlo
Popisek: Otakar Foltýn na semináři v Poslanecké sněmovně

Stratkom. Zkratka pro odbor strategické komunikace a slovo, které jsme se naučili právě v posledním půlroce. A také název nejnovějšího dílu investigativního pořadu Mainstream novinářky Angeliky Bazalové, která se začala pídit po nejasnostech a tajemnu, které oficiální součást Úřadu vlády provází.

Především veřejnost i přes velký zájem stále neví, kdo v odboru, který má za vládu realizovat zásadní komunikační rozhodnutí, vlastně pracuje.

Novinářka Bazalová stále pokračuje v korespondenci s úřady ohledně zveřejnění jmen osob, které v odboru Úřadu vlády působí. Nehodlá se totiž smířit s odmítnutím, které jí Strakova akademie sdělila.

Vysvětleno to bylo tím, že úředníci se vyjádřili, že s ním výslovně nesouhlasí, pak četnými odkazy na judikaturu Evropského soudu pro lidská práva v oblasti ochrany soukromí a nakonec tím, že tito zaměstnanci se zabývají bezpečnostními hrozbami celonárodního významu a jejich seznam lze potenciálně zneužít.

„Sdělení kompletního seznamu řadových zaměstnanců oddělení strategické komunikace a odboru strategické komunikace státu Úřadu vlády, jakož i sdělení údajů o profesní minulosti konkrétního řadového zaměstnance Úřadu vlády by mohlo ohrozit nejen konkrétní fyzické osoby, ale rovněž způsobit újmu zájmu Úřadu vlády, a ohrozit tak jeho fungování,“ odepsal Úřad vlády s tím, že právo na informování veřejnosti uznává, ale rozhodně toto právo není bezbřehé.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jakub Vosáhlo

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Je to jeden ze základních, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseals , 22.11.2024 10:47:02
kamenů diktatury vojenské chunty, položených fialovým hnusem. Fialový hnus ví, že bude vyvezen do zapomnění, na politický hnůj a že i hrozí, že za kolaboraci, vlastizradu, rozkrádání státního majetku, financování a zasílání zbraní do válečného konfliktu, bude stíhán dle platných zákonů. Proto potřebuje poskoky Foltýna, Řehku, hradní loutky (poskoky řízené CIA) a další zelené půlmozky, šmejdy s fašistickými sklony k ochraně, až se budou lámat ledy. Možná proti našemu lidu budou použiti nejenom tito vlastizrádci, ale i ukroští nácci, kteří se sem nahrnou po vypráskání kožichů.

|  7 |  0

Další články z rubriky

Okupanti? Pamětnice vzpomíná na rudoarmějce. To v učebnicích nenajdete

5:00 Okupanti? Pamětnice vzpomíná na rudoarmějce. To v učebnicích nenajdete

Rudá armáda osvobodila Plasy na severním Plzeňsku a celá divize zůstala až do podzimu. Vojáci „neoku…